Lista ocen Renault Clio II Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW 2002-2010 (43) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysiu
Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW
typowo francuski, miękki ,lecz w zakrętach daje lepsze trzymanie niż np. citroen C3. Za hamulce powinni Nobla dostać, staje w miejscu mozna zęby o kierownice wybić (gdy wjedzie w was kiedyś Clio i kierowca powie że nie wyhamował macie powód żeby mu ********* , bo to pewne że kłamie), spory przeswit więc nie ma problemu z leżącymi policjantami czy podziemnymi parkingami(miski olejowej nie urwiemy)
~keliber413
Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW
sprzęgło dwumasowe TRAGEDIA ! poza tym układ jezdny dosyć wygodny zawieszenie raczej twarde. Promień skrętu jak na tak małe auto jest jeszcze większą tragedią niż wyżej wymienione sprzęgło dwumasowe. Problemem jest również bardzo niski przedni zderzak co skutkuje możliwością zahaczenia o krawężnik przy parkowaniu jeśli wystaje więcej niż kilkanaście centymetrów
~Bartłomiej L.
Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW
Brak zastrzeżeń, samochód dobrze trzyma się drogi, jest sztywny z racji 3 drzwi, zawieszenie trochę twardsze choć ja preferuję bardziej miękkie, wspomagania pracuje dobrze można wyczuć co się dzieje z kołami choć jak dla mnie mogło by być mocniejsze- co kot lubi
~Robert S.
Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW
Na kołach 15 z oponami 195/45 rewelacja, trochę twardo i wyboiście, ale nadaje to sportowego ducha, szkoda że silnik słaby, taki 1,9 TDI 115KM od VW to by było to. Nie zmienia to faktu że trzeba się postarać żeby odczuć pod czy nad sterowność.
~jacekjelonka
Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW
Trochę miękki, jak to francuz, ale za to jest bardzo komfortowy, jak na swoja klasę, dobrze wybiera polskie dziury. Bardzo trwałe: ponad 100tyś km po naszych drogach, cięzkie zimowe warunki w górach, a jeszcze nic nie robiłem i na razie jest OK.
~Marcin
Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW
Nie bez powodu tyle rajdówek w KJS to właśnie Clio II. Jeden z najlepszych małych samochodów pod względem prowadzenia! Lekki, z odpowednimi proporcjami. Nie daje się łatwo wytrącić z równowagi.
~alojzy
Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW
układ jezdny nie jest najgorszy, pracuje cicho i dobrze wybiera dziury, w trasie nawet daje rade, dobrze trzyma się jezdni, ale jeśli chodzi o jazdę po mieście to układ jezdny jest trochę za miękki
~wit_m
Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW
Autko jest bardzo zwinne, świetnie sprawdzi się w mieście, jednak mam wrażenie że wspomaganie kierownicy jest zbyt mocne, co może byc niebezpieczne np. na sliskiej nawierzchni. Jednak do miasta naprawde dobre.
~dci
Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW
Bdb zawieszenie auto bardzo stabilne może tez dzięki temu że mam wersje EXTREME alu i szerszymi oponami. Trzeba tylko uważać na koleinach bo wtdy dość rzuca ale to chyba normalka przy każdymj aucie
~msmyk
Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW
Poprzednie auto miałem ze sportowym (twardym)zawieszeniem, około miesiąca zajęło mi przyzwyczajenie do przechyłów na rondach i zakrętach, ale po wyczuciu można jeździć dynamicznie.
Renault Clio II Hatchback