Lista ocen Renault Clio IV Grandtour (16) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Grandtour 0.9 ENERGY Tce 90KM 66kW
Części nie są wybitnie drogie. Myślę, ze to raczej taka przeciętna, normalna cena. Samochód bardzo popularny, więc i dostępność części duża. Mechanicy znają te silniki i podzespoły, więc diagnostyka idzie dosyc sprawnie.
~Krzysztof
Grandtour 1.5 dCi 75KM 55kW
Tylko eksploatacja póki co, plus wymiana mechanizmu wycieraczek i zamka tylnych drzwi (czujnik pokazywał że auto jest otwarte mimo że drzwi były zamknięte) i akumulator (wymiana z fabrycznego czyli po 7 latach).
~how_much
Grandtour 0.9 TCe 90KM 66kW
Jest fantastycznie! Niskie spalanie, brak awarii, w mojej ocenie niskie koszty serwisowania w ASO. Przegląd po 2 latach użytkowania z wymianą oleju, filtru oleju i przeciwpyłkowego w ASO Renault został wyceniony na kwotę 771zł.
~olekkus
Grandtour 0.9 ENERGY Tce 90KM 66kW
pali mniej niz moje poprzednie auto acz wiecej niz sie spodziewalem. liczylem na wyniki okolo 6.5 litra bez oszczedzania silnika i obrotow. mam na razie wynik 7.5 ale auto jeszcze nie dotarte wiec moze sie to zmieni.
~marhof
Grandtour 0.9 ENERGY Tce 90KM 66kW
Samochód spala trochę więcej niż podaje producent, ale jeździmy w różnych warunkach, a nie ze stałą 70km/h :-). Obecna średnie spalanie na poziomie 6,7 l, mam trochę "ciężką" nogę.
~Maciek z Gliwic pozdrawia
Grandtour 1.5 ENERGY dCi 90KM 66kW
Ceny części eksploatacyjnych bardzo niskie. Za rozrząd z pompą wody zapłaciłem około 400 zł. Za Kompletne sprzęgło z LUK’a zapłaciłem 450 zł. Tarcze czy Klocki wszystko po 200 zł.
~Mikołaj
Grandtour 0.9 TCe 90KM 66kW
Auto mało awaryjne. Więc oprócz wymiany filtrów, olejów, płynów nie miałem kosztów. Po sprawdzeniu cen np. tarcz hamulcowych, klocków stwierdzam, że ceny są b. Przystępne.
~Mikołaj
~gej nie jest OK
Grandtour 1.2 16V 74KM 54kW
mnie pali srednio 7 litrow lpg przy spokojnej jezdzie. nawet aso nie ma az tak wygorowanego cennika. ( 500 pln regulacja zaworow), czesci zamienne nie sa drogie.
~Mike
Grandtour 0.9 TCe 90KM 66kW
Tu miłe zaskoczenie. Paliwo i przeglądy. Tyle. A przeglądy w Aso - tyle samo płacę co za starą astre u Pana Henia.
Renault Clio IV Grandtour