Lista ocen Renault Clio IV Grandtour (23) - Silnik

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gej nie jest OK
Grandtour 1.2 16V 74KM 54kW
mam 1.2 z lpg - porownuje do c3 z silnikiem 1.1 i lpg. moze dla krótkiego clio silnik 1.2 jest ok ale dla kombii wystarcza tylko do miasta. brak jakiej kolwiek dynamiki. przy predkosci 120 i probujac wyprzedzac potrafi spalic i 9 litrow lpg na trasie. operujac gazem bardzo spokojnie, planujac wczesniej ruchy, hamujac silnikiem i jadac max 90 mozna w trasie spalic 6 litrow lpg. mi srednio pali ok 7 litrow lpg ale jezdze bardzo spokojnie....
~Jakub
Grandtour 0.9 ENERGY Tce 90KM 66kW
Wporządku jest dość żwawy , Jedyny mankament to praca silnika podczas jazdy (urok 3 garów ) na postoju jest cichutki i kulturalny , mało pali zmieniać filtry i oleje uważać na start stop bo niszczy turbinę. Unikać trybu Eco Zamula samochód nie zmniejszając mega spalania samochodu , tryb Eco można użyć w mieście ogółem Uważać na Eco Tryb.Turbo dobrze sobie radzi gładko Pompuje osobiście przejechałem kilka tras NL-PL PL-NL i żadnych problemów...
~Krzysztof
Grandtour 1.5 dCi 75KM 55kW
Silnik super, przy 90 pali około 3-3,5 litra, przy 120 około 4 litrów (obroty na 5 biegu lekko ponad 2 tysiące) więc przyjemnie łyka się kilometry: przy 140 bliżej 5 litrów. W mieście ponad 200 tysięcznym, nie spalił więcej jak 5 litrów, w zimę maks 5,5 litra. Prosty silnik z prostym osprzętem. To dCi, co teraz nie jest żadną wadą a plusem.
~olekkus
Grandtour 0.9 ENERGY Tce 90KM 66kW
Silnik ma swoj urok. jest chrypiacy niczym diesel. i dynamiczny raczej od dolu. jesli chodzi o glosnosc to do predkosci 120 km/h jest naprawde ok, powieeedzmy do tych 130. 140 i 150 tez mi sie zdaza jezdzic ale raczej poczekam z taka ekslpoatacja gdy przerobie te 3000 km (teraz mam ok 2500 jakos przejechane)
~how_much
Grandtour 0.9 TCe 90KM 66kW
Silnik dynamiczny. Jeśli się chce potrafi być ekonomiczny. Ja akurat jeżdżę średnio dynamicznie. Komputer wskazuje średnie spalanie 6,3. Nie daję maksymalnej oceny gdyż brzmienie silnika nie jest doskonałe. Wyczuwa się delikatne wibracje aczkolwiek mi to nie przeszkadza.
~Piotr
Grandtour 0.9 ENERGY Tce 90KM 66kW
Żadnych problemów. Wymiana oleju i filtrów co roku i przez 30 tys. kilometrów nic się tutaj nie odzywalo. Dynamika zaskakująco dobra. Spalanie przy cyklu mieszanym z dominacją miasta - okolo 7l/100.
~Jaro 79
Grandtour 0.9 TCe 90KM 66kW
Moc silnika wystarczająca. Niskie spalanie. Jedynie przy większym obciążeniu , czyli np. na postoju przy włączonej klimatyzacji, wyczuwamy lekkie drgania charakterystyczne dla silników 3 cylindrowych.
~Zbyszek
Grandtour 1.5 dCi 75KM 55kW
Silnik niestety ospały i głośny ale za to super ekonomiczny. Bardzo odczuwalna ''turbo dziura''. W mieście jeszcze można przeżyć, ale poza miastem wyraźnie brakuje mocy.
~Zbyszek
Dziennik kosztów dla Renault Clio IV Grandtour
8,8
~Maciek z Gliwic pozdrawia
Grandtour 1.5 ENERGY dCi 90KM 66kW
Bardzo elastyczny i w miarę kulturalny jak się rozgrzeje. Wiadomo, w zimę jak zimny to trochę klepie, ale tylko chwile. Ważne, żeby regularnie wymieniać olej.
Renault Clio IV Grandtour