Lista ocen Renault Clio IV Grandtour (21) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysztof
Grandtour 1.5 dCi 75KM 55kW
Biegi są tak ułożone aby na 5 biegu można było jeździć drogami szybkiego ruchu. Tak jak wyżej opisałem przy ekspresówce jest lekko ponad 2 tysiące obrotów, przy autostradzie około 2,5 tysiąca obrotów. W mieście gdy chcę się jechać 50 trzeba mieć 3 bieg, bo na czwartym się dusi i to jest trochę niewygodne
~Zbyszek
Grandtour 1.5 dCi 75KM 55kW
Malo precyzyjny mechanizm zmiany biegów. Za długie skoki dźwigni. Moim zdaniem źle dobrane przełożenia, wyprzedzanie ciężarówek zawsze na czwartym biegu. W mieście przy 50 km/h trzeci bieg, przez to w aucie jest głośno. Jedyny plus za łatwo włączający się wsteczny bieg.
~Zbyszek
~RXon
Grandtour 1.5 ENERGY dCi 75KM 55kW
Biegi 1 i wsteczny nie wchodzą chętnie. Skrzynia 5 ale bardzo długa i nie meczy silnika. Jednak przydał by się bieg pomiędzy 4 i 5 bo 5 dopiero ma swoje min obroty przy 72km/h a często auta jadą około 65-70 i 4 już lekko za wysoko a 5 za nisko. ocena 3+
~olekkus
Grandtour 0.9 ENERGY Tce 90KM 66kW
skrzynia jak skrzynia, balem sie tych 5 biegow bo w poprzednich autach mialem zawsze 6. wsteczny czasem mi nie chce wejsc ale to podejrzewam ze minie jak sie auto dotrze. skrzynia jest chyba jaka byc powinna, nie koncentruje sie na niej.
~Piotr
Grandtour 0.9 ENERGY Tce 90KM 66kW
Brak problemów z awariami. Przełożenia dosyć krotkie. Zdarzało się, ze czasem, sporadycznie zle wskakiwala 3 i wsteczny. Ale generalnie nic strasznego.
~Jakub
Grandtour 0.9 ENERGY Tce 90KM 66kW
Dobrze zmienia biegi chociaż momentami jest trochę niedokładna w wyczuciu przełożenia , wymieniać często olej bo ta skrzynia lubi nowy olej .
~Darioflesz
Grandtour 1.5 dCi 75KM 55kW
Szarpie przy ruszaniu, trzeba naprawdę się postarać żeby ruszyć płynnie. Z tego co czytałem, to ten typ tak ma.
~how_much
Grandtour 0.9 TCe 90KM 66kW
Wbrew obiegowym opiniom biegi wskakują precyzyjnie. Nie zauważyłem żadnego haczenia jak niektórzy twierdzą. Nie mam zastrzeżeń
~gej nie jest OK
Grandtour 1.2 16V 74KM 54kW
w moim czasem mam problem z wlaczeniem wstecznego. poza tym pozostale wchodza tam gdzie potrzeba
Renault Clio IV Grandtour