Lista ocen Renault Clio IV (92) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 76 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Darioflesz
Grandtour 1.5 dCi 75KM 55kW
Dramat. Przez niecałe 40 tys km użytkowania zepsuło się więcej drobiazgów niż we wszystkich autach razem wziętych którymi przejechałem ze 300 tys km. Zacięty fotel kierowcy uniemożliwiał mi jazdę (mam 193cm i zaciał się w pozycji max z przodu więc nie było szans wsiąść. Przestało działać otwieranie klapy bagażnika (woda dostała się do przycisku, konieczna była wymiana bo kombi bez bagażnika to słaba opcja). Przy temp bliskich zera pojawia się...
~Kamil
Grandtour Facelifting 1.5 Energy dCi 90KM 66kW
brak jakichkolwiek usterek, w tej wersji silnikowej miałem już: Megane III polift (2014r.), 130 tyś. km. Twingo II polift (2013r.), 170 tyś. km. Captur (2016r.), 90 tyś. km. Grand Scenic IV (2017r.) 70 tyś. km. każdym zrobiłem od 50 do 100 tyś km. nie miałem ŻADNYCH usterek (nawet żarówki nie wymieniałem...), tylko regularna obsługa i wymiana oleju co 15 tyś. km. (a nie jak ASO każe co 30 tyś.) i autko odwdzięczy się długą i...
~Mateusz
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Energy TCe 118KM 87kW
Są. Głównie elektronika. Prawe lusterko w jednej płaszczyźnie nie chciało się ustawiać. Pokazał mi się błąd układu hamulcowego na tydzień. Jak już się umówiłem w serwisie to zniknął i się już nie pojawił. Teraz prawy przycisk do bezkluczykowego otwierania drzwi przestał działać. Co prawda bardzo rzadko go używam, i nie pójdę z tym do naprawy. Możliwe, że kupiłem auto z tą wadą.
~picollo21@poczta.onet.pl
Hatchback 5d TCe 90KM 66kW
To nie usterka, ale co jakiś czas słyszę takie "chrobotanie" podczas odpalania silnika, nie wiem co to jest, może koło zębate rozrusznika nie powraca po uruchomieniu silnika - zgłoszę w serwisie przy najbliższej wizycie. Lewe lusterko lekko drga przy wyższych prędkościach, prawe nieruchome - zgłoszę w serwisie przy najbliższej wizycie.
~tikej
RS TCe 120 EDC 120KM 88kW
Samochód naprawdę solidnie wykonany. Ciężko wskazać nawet drobiazgi. Podczas regularnych co roku wymian oleju i filtrów sprawdzane zawieszenie itd i nie ma problemów. Chyba ze względu na usportowienie, silnik, skrzynia i zawieszenie są solidniejsze. Elektronika i akumulator również bez zarzutów.
~Mariusz P.
Hatchback 5d 1.2 ENERGY TCe 90KM 66kW
Od wielu lat jeżdżę nowymi autami z salonu, nigdy żaden mnie nie zawiódł pomimo znacznych przebiegów. Nigdy nie włożyłem więcej w auto niż w sam koszt zakupu i wymiany tarcz, płynów i klocków. Jak każde auto będzie się sprawować po przebiegu 200 tys km kompletnie mnie nie interesuje.
~Maciek z Gliwic pozdrawia
Grandtour 1.5 ENERGY dCi 90KM 66kW
Stara szkoła: jak dbasz tak masz. Ja staram się bardzo dbać. Leje najlepsze paliwo i regularnie wymieniam oleje i filtry. Jeżeli widzę że coś się dzieje od razu jadę do mechanika, ale to tylko jakieś drobne stuki w zawieszeniu poza tym nic kompletnie się nie działo z samochodem.
~Damian
Hatchback 5d 1.2 ENERGY TCe 90KM 66kW
Za dużo drobnych rzeczy, ale nie mam o to pretensji z uwagi na cenę samochodu. W serwisie miałem wymienioną osłonę termiczną na silnik (wada fabrycza), poprawiane były uszczelki z bagażnika (wydawały niepotrzebne dźwięki), skrzypiały plastiki w niektórych miejscach.
~how_much
Grandtour 0.9 TCe 90KM 66kW
Minęło dwa lata użytkowania i nie wystąpiły żadne usterki. Raz się zdarzył, iż nie można było otworzyć pokrywy wlewu paliwa ale stało się to po myciu samochodu myjką ciśnieniową i po wyschnięciu wszystko powróciło do normy. Problem więcej się nie powtórzył.
~Paweł
Hatchback 5d TCe 120 EDC 120KM 88kW
po prawie 14 tys km i roku użytkowania w ramach gwarancji była wymieniana guma stabilizatora bo zaczęła trzeszczeć niemiłosiernie, naoliwiony zamek bagażnika bo dziwnie pukał w czasie jazdy, zaktualizowano oprogramowanie skrzyni biegów i r-linka