Lista ocen Renault Clio IV (71) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 97 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kamil
Grandtour Facelifting 1.5 Energy dCi 90KM 66kW
brak jakichkolwiek usterek, w tej wersji silnikowej miałem już: Megane III polift (2014r.), 130 tyś. km. Twingo II polift (2013r.), 170 tyś. km. Captur (2016r.), 90 tyś. km. Grand Scenic IV (2017r.) 70 tyś. km. każdym zrobiłem od 50 do 100 tyś km. nie miałem ŻADNYCH usterek (nawet żarówki nie wymieniałem...), tylko regularna obsługa i wymiana oleju co 15 tyś. km. (a nie jak ASO każe co 30 tyś.) i autko odwdzięczy się długą i...
~tikej
RS TCe 120 EDC 120KM 88kW
Teoretycznie model był na liście uokik i akcję serwisową w związku z rozrządem. Po zakupie, jako kolejny właściciel po 100 tys. przebiegu wymieniłem rozrząd (który jest na łańcuchu). Przed wymianą samochod nie miał problemów, po wymianie spokojniejsza w razie czego głowa. Przez 2 lata użytkowania nic nie zaskoczyło nieprzyjemnie.
~PB
Hatchback 5d TCe 90KM 66kW
przez 7 lat poza wymianą oleju, filtrów wymieniłem: - co ok. 50000 km - tarcze i klocki przód - po 150000 km wymiana szczęk hamulcowych - przy ok. 70000 km wymiana termostatu i akumulatora - ok. 100000 - wymiana amortyzatorów przód. Tylko tyle.
~Darek
Grandtour Facelifting 0.9 TCe 90KM 66kW
W ciągu roku użytkowania nie było dużych wpadek ale auto miało 2 lata i przebieg 30 000. Nie wiem czy skrzynia , słuchając dzwięków jakie wydawała, nie rozleci się za chwilę. A jeśli nie to klultura pracy bardzo marna.
~Janusz Bąk
Hatchback 5d 1.2 16V 75KM 55kW
Nie miałem poważnej usterki w tym samochodzie. Pomimo wielu licznych wad na tym silniku nauki jazdy robią po 300 tyś przebiegu bez poważnych napraw i to zadecydowało o zakupie tego auta.
~Paweł
Hatchback 5d 1.2 16V 75KM 55kW
Ze względu na LPG trzeba pamiętać o regularnej regulacji zaworów. Gdy to zaniedbamy, musimy liczyć się z wypalonymi gniazdami zaworowymi i głowicą do zrobienia.
~Agarti
Hatchback 5d 1.2 16V 73KM 54kW
Narazie po przejechaniu 20 tyś nic się nie wydażyło. Auto jest na gwarancji i się nie psuje. Nie wiem jak będzie się spisywało za kilka lat z przebiegiem 150 tyś km
~Aneta
Hatchback 5d 1.2 16V 73KM 54kW
maglownica, elektronika, wtryski, czujnik położenia wału korbowego, wypalone gniazdo zaworowe, zaciśnięte hamulce tylnej osi, a było ich więcej
~Pelek
Hatchback 5d 1.2 16V 75KM 55kW
Padła skrzynia i sprzęgło , co tu dodawać, podobno zdarzyło się to też w kilku innych egzemplarzach serwisowanych w tym krakowiskim ASO.
Dziennik kosztów dla Renault Clio IV
9,2
~JUREK
Hatchback 5d Facelifting 0.9 TCe 90KM 66kW
Brak poważnych usterek i a w zasadzie bez jakichkolwiek problemów - przegląd - olej fitry i odgrzybianie klimy co rok - wszystko o,key