Lista ocen Renault Clio IV (111) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 58 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Antek
Hatchback 5d Facelifting 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Jedna z najmocniejszych stron Clio. Dzieki nisko polozonemu srodkowi ciezkosci autko jezdzi jak przyklejone, ostrzejsze skrety mu niestraszne. Gwarantuje ogrom radosci podczas jazdy gorskimi serpentynami, jak i w miescie - autko zawraca w miejscu w porownaniu np. Do Yarisa
~Krzysztof
Hatchback 5d ENERGY TCe EDC 120KM 88kW
Na równej nawierzchni radzi sobie dobrze, przy gwałtownych skrętach kierownicą i dodawaniu gazu potrafi tył potrafi lekko zarzucić tyłem (z tyłu belka skrętna). Auto nie jest przewidziane na wyboiste drogi, trzeba uważać przy jeździe w koleinach i zmianie pasa.
~Zbyszek
Grandtour 1.5 dCi 75KM 55kW
Zawieszenie twarde, mało komfortowe. Mimo sztywności zachowanie w zakrentach fatalne. Moja pierwsza jazda omal nie skończyła się wypadkiem. Moim poprzednim autem (Audi a3) pokonywałem te same zakrenty znacznie szypciej i zawsze ze spokojem, nadszedł czas na zmiane przyzwyczajeń.
~Zbyszek
Grandtour 1.5 dCi 75KM 55kW
~M.G.
Hatchback 5d ENERGY dCi 90KM 66kW
ESP reaguje bardzo nerwowo. Po 8000 km pojawiły się stuki w przednim i tylnym zawieszeniu. Układ kierowniczy precyzyjny. Układ hamulcowy skuteczny choć po ilości pyłu hamulcowego na kołpakach wymiana klocków będzie to 20 tys. km. Duży plus za wspomaganie ruszania pod górkę :)
~Codyfuelmaster
Hatchback 5d 1.2 ENERGY TCe 90KM 66kW
No tu miłe zaskoczenie dla mnie, ponieważ nie spodziewałem się po tym szkrabie takiej frajdy z prowadzenia. Autko jedzie jak po szynach, zakręty pokonuje bardzo pewnie. Nierówności pokonuje typowo po francusku, małę są niedostrzegalnie wyczuwalne.
~szakal90
Hatchback 5d 1.2 ENERGY TCe 90KM 66kW
dobrze się trzyma drogi, mój egzemplarz na felgach 17" (trochę za niski profil, czuć każdą nierówność i felgi zdążyłem niestety obetrzeć kilkukrotnie). słaba trwałość amortyzatorów - po 30kkm do wymiany przednie, tłumienie poniżej normy.
~Jarek
Hatchback 5d 1.2 16V 75KM 55kW
Rewelacja, zwłaszcza w porównaniu z poprzednim modelem. Mam wrażenie, że ten samochód naprawdę trudno wyprowadzić z równowagi, nawet w trudnych warunkach zimowych. Systemy kontroli trakcji działają naprawdę dobrze, nie dając o sobie nachalnie znać.
~Mariusz P.
Hatchback 5d 1.2 ENERGY TCe 90KM 66kW
Rozstaw osi jak w focusie ale komfor jazdy dużo lepszy, a nawet lepszy niż ibiza, polo 4, focus mk3, ceed I, golf 4. Autko nie jest przesadnie miekkie i ma troszkę sznytu podczas pokonywania zakretów. Duży plus za tłumienie poprzecznych nierowności.
Dziennik kosztów dla Renault Clio IV
9,2
~Damian
Hatchback 5d 1.2 ENERGY TCe 90KM 66kW
Po układzie jezdnym już wiem, że za kilka lat na rynku wtórnym to auto będzie się cieszyć sporą popularnością. Najlepsza część w samochodzie, zaraz po silniku. Czuć niedosyt, że silnik mógłby być mocniejszy o te 20-30 KM.