Lista ocen Renault Laguna I Kombi 1.8 16V 120KM 88kW 1998-2000 (20) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Xaos
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Jak dla mnie dobrze - trochę musiałem się przyzwyczaić do przełożeń. Za to moja żona już trzykrotnie tą skrzynię zablokowała, nie wiem jak to zrobiła fakt faktem ze dźwignia nie przerzucała biegów. Nie byłem świadkiem tego zdarzenia, ale potwierdza to mój mechanik... Naprawa polegała podobno na pomachaniu wajchą i poszło. Na rączkę przenosi się ruch silnika na początku strasznie mnie to wkurzało, potem wymieniłem poduszko pod silnikiem i się...
~Paweł
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
W moim egzemplarzu skrzynia pracuje rewelacyjnie. Absolutnie żadnych problemów z tzw. luźnym lewarkiem czy problemem z wrzuceniem konkretnego biegu. Cicha i dobrze zestrojona z silnikiem skrzynia.
~Piotrek
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Pomimo dużego rpzebiegu jest sztywna, dźwignia nie lata na boki jak na luzie. Przełożenia dość długie, dzięki czemu na niskich biegach można się ładnie rozpędzić.
~Fazi Szczecin
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
W skrzyni padł mi układ różnicowy, dwie zębatki się po prostu wytarły. Stało się to przy 70 tys. km. Porażka...
~Schneider
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Cud techniki to nie jest. Najbardziej wkurzaja delikatne szarpniecia przy jezdzie na niskich biegach i zdejmowaniu nogi z gazu.
~Pawel
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Zmiana biegów to taki mały minus dla wszystkich renówek które miałem. Podobno w Lagunie II trochę to poprawili.
~sylwesterwo@o2.pl
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Mało precyzyjna, dźwignia biega sobie własnymi drogami. Ale może to już kwestia wieku i przebiegu?
~PITER
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Bez zastrzeżeń, biegi wchodzą leciutko, aha jedyny szczegół to szarpnięcia dźwigni przy puszczaniu gazu (?)
~Piotr K.
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Rzeczywiście czasami trzeba 2 raz "wbić" jedynkę poza tym w porządku. Dobrze zestopniowana.
~Andrzej_80
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
W wersji 1.8 16V brakuje 6 biegu. Przy 100 km/h ma 3000 obr i zaczyna być głośny.
Renault Laguna I Kombi