Lista ocen Renault Laguna II Hatchback (380) - Widoczność

Na liście zabraknie 630 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~maciusb@go2.pl
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Zero zastrzeżeń. Widoczność doskonała we wszystkich kierunkach. Nawet pióra wycieraczek chowają się na podszybiu i nie szpecą widoku do przodu. Lekkie niedociągnięcie to wycieraczka tylna startująca z pozycji pionowej. Przy dużych opadach śniegu nie zgarnia go na bok (tak jak gdyby była w stanie spoczynku na dole szyby)ale zgarnia to na koniec klapy bagażnika i tu się to białe dziadostwo zbiera w nadmiarze :) Widoczność w lusterkach doskonała....
~krater
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Do przodu i na boki swietnie. Swietne duze lusterka i do tego elektrycznie skladane. Troche gorzej do tylu ze wzgledu na dosc spory jednak tyl auta pomimo ze to hatch back. Czujniki cofania swietne, chociaz sama sygnalizacja dzwiekowa mogla by byc glosniejsza. Wycieraczki automatyczne + auto swiatla dzialaja super. Nie mam absolutnie zastrzezen. Ogolnie dobrze.
~maciusb
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Ciężko cokolwiek zarzucić. Jedyne do czego można się przyczepić (pisałem już o tym dwa lata temu dodając pierwszy komentarz) to tylna wycieraczka parkująca w pozycji pionowej. Jeżeli na szybie zbierze się śnieg to ona ściąga ten śnieg w dół, a tam robi sie zator śnieżny :) Można w ten sposób spalić silniczek wycieraczki ale mi się to jeszcze nie zdarzyło.
~orlos21
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Jeżdżę nim niecały rok ale wciąż ciężko mi wyczuć rozmiary auta przy ścisłym parkowaniu. Cofam cofam no patrzę zaraz chyba się oprę, wysiadam a tu jeszcze dobre pół metra brakuje ;) i nigdy nie mogę tego wyczuć ani z przodu ani z tyłu. W astrze było lepiej z tym, natomiast widoczność z auta podczas jazdy całkiem przyzwoicie.
~gilegile@interia.pl
Hatchback 2.0 i T 16V 165KM 121kW
Gruby przedni słupek A czasami zasłania widok, szczególnie podczas szybko pokonywanych zakrętach. Z racji sporych gabarytów kierowcy przesiadający się do laguny z mniejszych aut mogą mieć problemy z oceną odległości (zwłaszcza przy parkowaniu tyłem). Dzięki reflektorom ksenonowym bardzo dobra widoczność w nocy.
~szwagierz13@poczta.onet.pl
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
super nawet do tyłu co często jest mankamentem w hatchbackach. mam teraz Mazde 6 i tu jest gorzej. Lusterko wsteczne elektrochromatyczne więc nic nas nie razi. Nawet boczne są przyciemnione. Świetnie odwzorowują obraz (nie powiększają jak w Mazdzie, dlatego wspominam) i można śmiało cofać i pewnie się poruszać na drodze.
~cobra2k@poczta.onet.pl
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Można trochę ponarzekać na widoczność do tyłu, ale pamiętajmy, że to nadwozie typu liftback, więc konstrukcyjnie niewiele można tu zrobić. Potrzeba trochę wprawy. Natomiast widoczność kierunkowa przednia i boczna bez zastrzeżeń. Bardzo dobre możliwości lusterek - przy prawidłowym ustawieniu nie ma martwych punktów.
~AntyFanLagun
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Tu zaczynają się dobre strony Laguny generacji drugiej. Widoczność jest perfekcyjna, do przodu - idealna, w bok genialna. Lusterka wsteczne są na tyle duże, że nic więcej nie potrzeba... Specjalnie sobie ustawiam widoczność na krawężniki a i tak widzę wszystko co dzieje się z tyłu.
~Ppiat
Hatchback 2.0 dCi 150KM 110kW
Szału typu nightvision lub kamera cofania to nie ma, ale poza tym jest tak jak w każdym aucie tego typu. Lusterka wsteczne mogłyby być nieco większe, ale za to są składane, regulowane i podgrzewane elektrycznie - oczywiście zależy od wersji (moje to initiale).
~Sławek
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
No i tu pojawiają się mankamenty. Należy bezwzględnie dbać o wewnętrzną czystość przedniej szyby! Jazda pod słońce bardzo często zmusza do podziwiania podszybia odbijającego się w szybie. Trochę małe lusterka ale może się czepiam. Tylna szyba ok (chyba że jesteś kurduplem)
Renault Laguna II Hatchback