Lista ocen Renault Laguna II Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW 2001-2007 (105) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 153 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~maciusb@go2.pl
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Trochę długo się nagrzewa w ostrą zimę. Ale generalnie jest ok. Dwustrefowa klima działa bez zastrzeżeń. Błyskawicznie odparowuje szyby, świetnie chłodzi w lato. Trochę denerwuje samodzielne przełączanie kierunków nawiewów w opcji \"AUTO\" bo potrafi nagle zacząć intensywnie dmuchać w twarz chcąc szybko schłodzić wnętrze... ale da się z tym wytrzymać :) Fantastyczna rzecz: dopóki auto nie złapie temperatury silnika, nie próbuje usilnie...
~maciusb
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Jak każdy diesel...nagrzewanie wnętrza zimą trochę trwa. Ale Passat 2000 rok, którym jeździłem przez ostatnie 4 dni nagrzewa sie dużo dłużej. Poza tym trzęsie kabiną, klekocze i warczy. Mam niestety w Lagunie trwający od dłuższego czasu problem. Klimatyzacja wyłącza sie po uzyskaniu przez silnik obrotów powyżej 2200/min. Na wiosnę zamierzam się tym zająć. Poza tym wentylacja wnętrza i ogrzewanie na przyzwoitym poziomie
~AntyFanLagun
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Nie ma tutaj fajerwerków. Wentylacja i klimatyzacja działa i tyle można o niej powiedzieć, natomiast ogrzewanie jest słabe, bardzo słabe, może już mam popsutą nagrzewnicę, ale kiedy ten diesel się rozgrzeje, zanim poleci ciepłe powietrze, zanim się zrobi w samochodzie ciepło to wysiadać już trzeba, wiem, że to wada diesla, a nie laguny, jednakże w Volkswagenie Passacie nie widziałem takiego problemu.
~orlos21
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Wszystko super ;) Dwustrefowy klimatronik w moim przypadku sprawdza się idealnie, ja lubię chłodne lub letnie powietrze, natomiast moja druga połówka kręci zawsze w pobliżu 24 st ;-) Szyby rzadko parują. Kapitalną sprawą są podgrzewane przednia i boczne szyby dodatkowo, zimą rewelacja żadnej skrobaczki nie trzeba. Klimatyzacja sprawnie chłodzi. Bez żadnych zarzutów w tym dziale.
~Sławek
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
5+ sumarycznie - bo ogrzewanie działa bardzo szybko ok 3 min to zejście klimą do lodówki w gorące lato zabiera już trochę czasu - 5-10 min ale zasadniczym plusem jest to, że wszyscy pasażerowie jednocześnie odczuwają obniżoną temperaturę. Inna zaleta to łatwy dostęp do filtra klimy i pp - można to zrobić samodzielnie!
~Miłosz
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Dwustrefowa, automatyczna klimatyzacja szybko schładza wnętrze. Regulacja z dokładnością do 0,5C. Porównywalna do systemu Climatronic z VW. Komfort podnosi system automatycznie zamykający obieg powietrza w przypadku wzrostu toksyczności na zewnątrz. Po schłdozeniu do zadanej temperatury sytem pracuje b.cicho.
~Nestor
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Nie podobało mi się, że jesienią przednia szyba nadmiernie paruje, mimo że auto nie miało przecieków, a filtr kabinowy był czysty. Na szczęście miałem sprawny klimatronic, który dawał radę szybko usunąć parę. Niestety żył on własnym życiem i nierzadko nie robił tego, co ja chciałem :)
~kris
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
z tym mam problemy. Climatronik działa bardzo bobrze ale raz na kilka razy coś się stanie i wszystkie szyby zaparują, trzeba albo jechać z otwartą szybą albo wyłączyć samochód , chwile odczekać i dalej już można jechać. niewiem jaka jest przyczyna!!
~J.P.
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Zimną nagrzewa się bardzo szybko. Natomiast latem no trzeba poczekać aż wychłodzi się np. z tyłu. Brakuje mi z tyłu klimatyzacji. Także osoby siedzące z tyłu muszę trochę się napocić zanim auto w środku na tyle się wychłodzi.

Usterki Renault Laguna II

Renault Laguna II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~tomash
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
W moim egzemplarzu jest akurat 2 strefowy klimatronik, który chłodzi i ogrzewa wnętrzne tak jak powinno. Natomiast przy deszczowej pogodzie dosyć mocno parują szyby, ale to chyba taka przypadłość większości samochodów z klimatyzacją.
Renault Laguna II Hatchback