Lista ocen Renault Laguna II Kombi (258) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 256 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zbig
Kombi 2.2 dCi 150KM 110kW
ciągły problem z otwieraniem tylnej pokrywy i szyby - w deszczowe dni nigdy nie wiadomo czy uda sie otworzyc bagaznik, naprawa przełącznika otwierania/zamykania szyberdachu, wymiana pompy sprzęgła (25 tys. km), w chwili obecnej usterka powtarza się, wymiana czujnika temperatury klimatyzacji, czasami nie rozpoznaje karty "hans free" - otwieram kluczykiem, zaczyna wyc alarm, wkładam kartę do czytnika i wszystko jest znowu ok
~Marcin N
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Z drobnych usterek to byl pekniety plastik w czytniku karty przez co trzeba bylo trzymac przycisk start az do odpalenia ( po naprawie ktora jest blacha sam kreci po jednym nacisnieciu). Dodatkowo to czasami nie widzi mi otwartych drzwi kierowcy wina jest zasniedziala kostka od czujnika (ale nie mam czasu rozebrac drzwi i doprowadzic do ładu tego). Z reszta elektryki nic mi sie nie dzieje.
~tomanek
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
W zasadzie z drobnych rzeczy to mogą pojawić się usterki elektroniki ale ona nie ma wpływu na jazdę. Trudno wymienić żarówki w reflektorach przednich ale jest to do zrobienia nawet pod blokiem. W sieci jest pełno porad i filmików jak uporać się z różnymi usterkami elektroniki domowymi sposobami. Mi tylko zepsuł się wyłącznik świateł awaryjnych i internet mi pomógł. Samemu można wiele w tym aucie naprawić.
~RobinsonCruzoe
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Padała głównie elektryka. Czujniki ciśnienia opon działały jak chciały. Musiałem naprawiać wyświetlacze od radia i klimy bo wariowały. Wymiana czujnika cofania i przycisku świateł awaryjnych (ponoć normalka). Uszkodzony mechanizm fotela pasażera. Dwa razy wymiana podnośników szyb-urwane linki. Muszę dodać że nigdy nie miałem problemów z odpalaniem, karta zamiast kluczyka-rewelacyjne rozwiązanie
~Łukasz
Kombi 2.0 i 16V 135KM 99kW
Drobne usterki, no zdarzają się ale ich usuniecie nie wyczyści twojego portfela - no chyba że jesteś humanistą i nawet nie wiesz jak działa oczkowa dziesiątka. Panowie nie róbcie się babami! Podstawa to wiedzieć jak wymienić żarówkę i wycieraczki. Czasem trzeba coś odkręcić/przykręcić. A o wymianie koła już nie mówię. Wracając do tematu usterek, większość to pierdoły.
~barkac
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Kupując ten samochód-Renault Laguna initale paris-1.9 dci/pełna skóra , nawigacja itp./odradzano mi-fakt-bałem się- jednak teraz każdemu polecam markę - nie wiem skąd kupują auta Ci,którym wszystko sie psuje-przed francuzem miałem same auta niemieckie-nic w nich mi się nie psuło-były ok!Jednak jazda \'francuzem\' to jest cos wspanialego-kultura jazdy-bajeczna.
~Mirosław Katowice
Kombi 2.0 IDE 16V 140KM 103kW
Nie wiem skąd te okrutne oceny dla Laguny. Podejrzewam że spora cześć opinii jest tylko zasłyszana i powielana przez użytkowników którzy nawet nie siedzieli w tym samochodzie, lub wynika z uprzedzeń do marki Renault. Znam wiele osób posiadających ten samochód i również sobie chwalą. Do tej pory nic nie stuka nic nie puka. Jedyna naprawa to wirnik alternatora - 300 zł
~MavericK321
Kombi 1.9 dCi 110KM 81kW
TRAGEDIA oto kilka: czujnik cisnienia w oponie, zamek od wlewu paliwa, tylna wycieraczka, karta, podświetlenie klimatyzacji,skrzypienie posufitówki, TURBO sie rozleciało, szyba porysowana od kamienia, 2 x zamek w drzwiach, silniczek do spryskiwacza szyb, podparcie lędźwi, czujnik cofania. Jeżdże tylko do 15 km od domu (będzie mnie taniej kosztowało holowanie)
~Podgar123
Kombi 2.0 i 16V 135KM 99kW
Uciążliwe usterki: Podnośnik szyby(szyba wypadła z prowadnic podczas jazdy), usterka hamulca ręcznego , problemy z klimatyzacją,czujnik pedału hamulca wymieniany 4 razy. Ogólnie co chwile coś wypada nie są to usterki unieruchamiające samochód ale ich częstotliwość powoduje zdenerwowanie(średnio co 2 miesiące coś)
Dziennik kosztów dla Renault Laguna II Kombi
6,8
9,5
11,5
~Antycham, Warszawa
Kombi 2.2 dCi 150KM 110kW
Po 2 latach zardzewiał mechanizm tylnej wycieraczki - całość do wymiany, przeciekająca w myjni tylna klapa - powód złe zamontowanie wiązki kabli, które uciskały uszczelkę; słabo domykające się tylne drzwi, nie chowają się z powrotem do zderzaka wysuwane dysze spryskiwacza refletorów - trzeba je wpychać ręką
Renault Laguna II Kombi