Lista ocen Renault Laguna II Kombi (316) - Całokształt

Na liście zabraknie 198 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jenot
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Nie było problemów,samochód działa, denerwuje gadanie komputera o każdej spalonej żarówce, braku płynu w spryskiwaczu itp. przy drobiazgach zawsze wyświetla się napis service co denerwuje i zmusza do utrzymania pojazdu w idealnym stanie. Informacje o drogim serwisie są mocno przesadzone, przeglądy co 30000km w tym czasie ubytek oleju jest minimalny. Komputer zawsze informuje o stanie płynów i się nie myli.
~tomek-wskarz model godny polecenia nie awaryjny
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
nie ma samochodów które się nie psują ale ja z renault jestem rozczarowany i nie polecam tego samochodu nikomu-mam to auto dopiero 1 rok i wiele przygód+pusty "portfel", ciągle daje mu szanse na poprawe etc. ? zastanawiam sie poważnie nad zmianą auta na nowego passata-ale zawsze jest to ryzyko to kompletnie nowe auto-następny królik doświatrzalmy, może avensis albo sprawdzone 3 letnie audi a6 z Niemiec
~adamS.adres - vivalavita@neostrada.pl
Kombi 1.6 i 16V 107KM 79kW
Słyszę czasami o kiepskich notowaniach tego autka ale ja nie mogę w TEJ chwili narzekać,przejechałem 10 000km,na wakacjach wrzuciłem wszystko do auta+jeden rowerek dziecięcy,komfortowa kanapa dla mnie i rodzinki sprawuje się dobrze.Ale jeśli kuzyn będzie sprzedawał Especa2002 to kupuję od niego bo tam wrzucę jeszcze deskę surf. i babcie do opieki nad dzeićmi.Niech tylko zejdzie z ceny.
~Damian
Kombi 1.9 dCi 130KM 96kW
Laguna to idealny samochod dla kogos kto szuka oszczednego i taniego w zakupie jak i eksploatacji auta jesli ktos mowi ze sa awaryjne to albo kupil \'okazyjnie zlom\' albo jest ze wsi i dla niego VW to swietosc i wzor(bez obrazy ale tak wlasnie na wsi jest bo sam mieszkam na wsi) jak ktos kupi i pojezdzi to nie bedzie chcial innego samochodu bo tu tak naprawde sie jezdzi.
~Zegarmistrz
Kombi 2.0 i 16V GT 205KM 151kW
Trudno się do czegokolwiek przyczepić (no może poza zużyciem paliwa) w tym aucie. Jest wręcz zaskakująco dobre i bardzo uniwersalne. Statystyki są popsute przez przedliftowe Laguny z silnikami diesla 1.9 oraz kłopoty z elektorniką borące się czasem z niewiedzy użytkowników. Warto poczytać instrukcję zanim np pojedziemy z \"uszkodzonym\" czujnikiem ciśnienia w oponie do serwisu.
~Krystian
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Przy delikatnym obchodzeniu się z Laguną naprawdę auto jest awaryjne jak każde inne( wbrew opinii co niektórych amatorów \"opisywaczy\" nie jeżdżących nigdy Laguną).Zgadzam się,że turbiny siadają,ale tylko jak pomoże im kierowca(tzn. zimny silnik gaz do podłogi,a rozgrzany do czerwoności od razu wyłącza nie czekając na wychłodzenie turbiny).W Taki sposób zajezdzimy każdą turbinę
~xxx
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Kupiłem używane w najbogatszej wersji , jakość wykończenia mogę określić tak . Jeżdżę nim dopiero miesiąc więc ousterkach napiszę jak się pojawią . Auto delikatne , wybaczy więcej , łatwo coś zepsuć przy naprawianiu , szczególnie w serwisie który jest bardzo drogi a jakość usług pozostawia wiele do życzenia , polecałbym zaprzyjaźniony warsztat .
~kamelpila@poczta.onet.pl
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
kupiłem bo się podabała linia tej kombicy a poza tym jestem idiotą bo wydałem 90000pln i klnę jak szewc bo chleje, zawieszenie wali, siedzenia skrzypią, na zakrętach wywala z foteli, po wystawieniu samochodu na pełne słońce po kilku godzinach straszny smród ebonitu palonego-kabli (a w ASO żartują żebym nie puszczał bąków) auto takie jak komentarze tych panów!!!
~maatohewetbi
Kombi 1.6 i 16V 107KM 79kW
Generalnie auto niedocenione. Komfortowe, dobre blachy, silniki benzynowe 1.6,1.8 oraz 2.0 Turbo bardzo dobre. Ceny części raczej średnie. Można polecić, ale nie jako jedyne auto - potrafi być kapryśne i nie odpalić. Do tego auta konieczny będzie mechanik z dedykowanym komputerem. Przez to łatwiej znaleźć przyczynę ewentualnej awarii.

Usterki Renault Laguna II

Renault Laguna II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Andrzej
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Samochód marzenie... mechanika i sprzedawcy części. Psuje się na potęgę. Zmora, koszmar, studnia bez dna. Na naprawy przez 5 lat użytkowania wydałem mniej więcej tyle, ile za niego zapłaciłem. Samochodu już nie mam - pozbyłem się go 2 lata temu; kupiłem w 2009, jako auto 4-letnie z przebiegiem 151000 km, sprzedałem w 2014 r. - w zasadzie na złom.
Renault Laguna II Kombi