Ocena kierowcy - Renault Megane I Sedan

Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Renault Megane I Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : duży plus
Przeniesienie napędu : półoski mega słabe ale to zamienniki
autko ma 22 lata i nadal jeżdże bo jest ok . części tanie np leflektor zbity przez przebiegającą sarne .pojechałem na szrot /recykling i tam dostałem za 50 zł idealną.
idealny. po tak duzym przebiegu a myślę ze sprowadzający go handlarz mógł i tak cofnąc licznik (czyli moze miec jeszcze więcej przekulane) olej wystarczy od wymiany do wymiany bez dolewania choćby kropli. A nie jak miały silniki VAG po 30 tys pół litra dolewki .
skrzynie normalnie eksploatowane wytrzymia do 200 tys. po tym czasie najlepiej oddac do kapitalnego remontu lub dobrą ze szrotu.
ok. nawet kiepskie zamienniki wytrzymuja kilka lat.
ogólnie ok ale mogłaby byc jeszcze lapiej zakonserwowana ,ale gdy widze dużo młodsze ople lub duzo młodszego citroena mojego kolegi niemal juz bez progów to czasem mysle ,ze sie czepam mojej renówki.
ok. supki nie sa szerokie jak dzisiaj w tych żałośnie nowoczesnych autach więc widocznośc jest zadowalająca .szkoda ,ze szyby czołowej nie zrobili bardziej wchodzącej na dach ,nie trzeba by sie wychylac bedąc blisko sygnalizatora.
. Kabina mogłaby byc lepiej wygłuszona i tylko za to minus.
nie mam żadnych uwag . nagrzewa się bardzo szybko a silnik doskonale sie chłodzi nawet w najwieksze letnie upały.
wygodnie dla 4 osób
nie jest najgorzej ale mogli sie bardziej postarać
zamienniki tanie , pali mało,
ok
osprzęt silnika jest irytująco słaby a instalacja megane nie lubi tandety i słabych zamienników. komplet rozrządu wytrzymał tylko 25 tys i siadła pompa dowy ale to nie wina meganki tylko producenta zamienników
to jak z człowiekiem - im starszy tym wymaga wiekszej uwagi i opieki

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]

5,4