Ocena kierowcy - Renault Megane II Hatchback

selectszklarz@poczta.onet.pl, 17 lat temu
Silnik 1.6 16V WT 115KM 85kW
Rok produkcji 2003
Renault Megane II Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Ogólnie dobrze. Wybrałem ten model, ponieważ wcześniej jeździłem Meganką Clasik 1,4. I bardzo miło wspominam. Obecny model jest silniejszy, lepiej trzyma sie drogi.
Lubi wysokie obroty, dobrze przyspiesza nawet na 5-tym biegu.
Nie mam kłopotów.
Tutaj liczyłem na więcej.
Do przodu dobrze, trochę przeszkadzają przednie słupki, tylnia szyba za mała, ale to kwestia przyzwyczajenia.
Można coś niecoś poprawić, np: drzwiczki do schowka, dźwignię zmiany biegów- niewygodnie z napojami, itp. Bardzo wygodne czujnik deszczu, automatyczna regulacja głośnosci radia, klima automat, składane lusterka.
Klima bez zarzutu, dzieki niej np: nie parują szyby, ogrzewanie wydajne.
Kierowca i pasażer- O.K. Z tyłu troszkę ciut mało na nogi.
Nie daję 5, bo jednak to nie to. Jeździłem cichszymi autami. W moim modelu dokuczliwy szum wiatru, tak jakby niedomkniete były szyby. Sewis nic nie znalazł. Ale dyskomfort jest.
W mieście przy włączonej klimie- lubi dużo spalić, ok.9,5l. W trasie przy spokojnej jeździe-ok.5-6l. Przeglądy drogie, naprawy jeszcze droższe (w serwisie). W zaprzyjaźnionym warsztacie- znośnie.
Ten model w 2003r. kosztował 60000zł. Myslę, że wyposażenie i auto było tyle warte.
Żarówki- średnio 2 komplety rocznie, padły mi 2 cewki, wyraźne kłopoty z sensorami u drzwi, teraz padł akumulator, do wymiany jeden z silniczków od sterowania nawiewem.
Jeszcze nie miałem poważnej usterki
Renault Megane II Hatchback