Ocena kierowcy - Renault Megane II Hatchback

Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: 5 lat
Renault Megane II Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : uratował mi życie w czasie wakacji, gdy z zakrętu wyłonił się kombajn zajmujący całą szerokośc drogi
samochód raczej delikatny, na gwarancji wymieniają wszystko bez problemu, na gwarancji przedłużonej zresztą też. Dzieki temu nie płaciłem za: - podnośnik szyby, - czujniki karty HF w drzwiach, - linkę odchylania fotela, - kolumnę kierowniczą, - gniazda mocowań amortyzatorów, - elementy zawieszenia, - zawór EGR, - uszczelki osprzętu i miski olejowej, - zerwane mocowanie tłumika końcowego - obsadki gniazda kierunkowskazów (pierdoła - ale trzeba zajechać - oddać samochód - diagnoza i wymiana - łacznie conajmniej 1.5h w plecy ) itd.. Niestety płaciłem za: świece żarowe - już tylko w jednym cylindrze jest ta sama od nowości, zwijacz poduszki powietrznej kierowcy, poduszka pod silnikiem, .... i częste wymiany żarówek (samemu można choć trzeba mieć szczupłą rekę i samozaparcie do wykonania tej czynności pod gołym niebem :-) Na koniec: należę do osób, którym przeszkadza skrzypienie wnętrza samochodu. Ten samochód niestety ma ku temu skłonności, bardzo irytujące... Nie mogę narzekać na pracę ASO, w którym serwisuję samochód, jednak konieczność wizyt w związku z drobiazgami zaczyna być uciążliwa.
OK jak na CR, bez uwag
czasem zbyt szybko chcę zmienić i nie daje rady :(
dobry choć delikatny, komfortowy, przewidywalny
jak dla mnie wszystko pod ręką
bez uwag
mam wersje 3 drzwiową, przód wystarczająco, tył.. dla psa ok
producent zaoszczedził na wytłumienu w tylnej części, jak wyłacze audio to słychać wodę odprowadzaną przez tylne koła
1.5 dCi jest pewnie oszczędniejszy. Ceny przeglądów jak przypomnę sobie moje VW polo z 1997 to chyba po kosztach :-) ceny napraw do zaakceptowania
W stosunku do ogólnego komfortu wybierania nierówności , prowadzenia (ale tylko na szerokich oponach), niebanalnej stylistyki oceniam na dobrze.
raz na kwartał coś wyskoczy :-( szkoda tylko czasu na oddanie - oczekiwanie - odebranie samochodu
nie miałem awarii uniemożliwiającej jazdę
Renault Megane II Hatchback