Ocena kierowcy - Renault Megane III Coupe Facelifting 2013

michal1403, 7 lat temu
Silnik 1.6 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2015
Renault Megane III Coupe Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Karoseria : Lakier jest twardy i niezbyt skłonny do zarysowań
Ogólnie samochód nieźle wygląda. Kupiłem go w salonie w styczniu 2015 roku. Od tego czasu przejechałem 75000 km, zdążyłem więc dobrze poznać ten samochód. Ogólna ocena jest dobra ponieważ nie zauważyłem jakichś poważnych mankamentów
Z silnika jestem bardzo zadowolony, początkowo miałem mały problem ponieważ na śrubach dociskających blok silnika pojawiało się zapocenie z oleju. Samochód był na gwarancji więc naprawili mi to od ręki. Nie jest to dynamiczna jednostka bo silnik jest dość ospały. Jeżdżę tym samochodem bardzo ekonomicznie i moje obroty nie przekraczają 3 tys. więc jego osiągi nie wciskają w fotel. Przy wymianie oleju wchodzi do niego 5 l. W ogóle nie bierze oleju do tej pory jestem z niego bardzo zadowolony.
Skrzynia niestety jest straszna. Z tego co zdążyłem się dowiedzieć jest to dość częste, a mianowicie przełożenia są bardzo krótkie. Przykładowo biegi zmieniam około 2- 2.3 tys obrotów, biegów jest 6, już na 5 biegu prze prędkości 65 km/h można ze spokojem jechać na 5 biegu, więc trzeba się namachać. Przy prędkości 100km/h na 6 biegu samochód ma prawie 3 tys. obróty, w związku z tym 6 bieg niewiele daje. To tak jakby ze skrzyni 5 biegowej ktoś chciał zrobić 6 biegową.
Zawieszenie jest twardo zestrojone więc nie liczcie na wygody ale za to bardzo dobrze trzyma na zakrętach.
No niestety słupak B i C są ogromne do tyłu praktycznie w ogóle nic nie widać. Tylne okienka są bardzo małe przez nie tez widać bardzo mało. Na szczęście samochód posiada duże lusterka, które są jedynym ratunkiem w tym samochodzie jeśli chodzi o widoczność.
Wszystkie guziki są na swoim miejscu, nie mam problemu ze znalezieniem czegokolwiek. Do jednego przycisku mam zastrzeżenie chodzi o zmianę nawiewu guzik jest mały i trzeba go naciśnąć parę razy żeby zmienić strumień powietrza na inny wylot. W czasie jazdy jest to dość kłopotliwe. Zmiana temperatury to takie małe dźwigienki one też są kłopotliwe bo trzeba "napykać" się żeby ustawić temperaturę np. z maksymalnej na minimalną. Użycie pokrętła byłoby dużo lepszym rozwiązaniem.
Samochód nagrzewa się bardzo szybko ma dodatkową nagrzewnicę więc tutaj nie mam zastrzeżeń.
To coupe więc z tyłu jest bardzo mało miejsca. Dla kierowcy i pasażera obok miejsca jest wystarczająco.
Słabo tutaj, z zewnątrz sporo dociera do środka. Silniejszy wiatr i wszystko słychać w samochodzie.
Średnie spalanie na poziomie 7.2 l/ 100km jak na wiek silnika i jego niezbyt duże zaawansowanie jest chyba ok.
Samochód kupiłem w przecenie mniej o 17 tys. więc jestem zadowolony.
Ogromnym mankamentem jest spasowanie plsatików. Trzeszczą jak nie wiem co!
Brak usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 110KM 81kW [l/100km]