Ocena kierowcy - Renault Megane III Hatchback Facelifting 2013

Wodzu, 4 lata temu
Silnik dCi 95KM 70kW
Rok produkcji 2015
Renault Megane III Hatchback Facelifting 2013 dCi 95KM 70kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Inne
Auto dla dwóch osób jak najbardziej wystarczające. W trasy też daje radę, przy lekkich problemach z komfortem. Ku mojemu zdziwieniu mega oszczędne spalanie - 4.5l/km przy oszczędniej jeździe to sukces!
Jak na taki silnik, auto dosyć zrywne. Przebieg 114tys. i częste trasy (Prędkości autostradowe na wysokich obrotach) I radzi sobie, bez żadnych awarii.
Ocena jak najbardziej zasłużona, auto dosyć sztywne, na zakrętach jest mocno przylepione. Ukł. hamulcowy oryginalny (u mnie na wykończeniu) A dalej nie boję się nagle zahamować.
Lakier ma dosyć przyjemny jeśli chodzi o detailing. Sam kształt karoserii bardzo mi się spodobał. Jedynie to że przód jest dosyć nisko położony, przez co dwa razy się zastanawiam nad podjechaniem do krawężnika.
Na plus. Nie mam problemów z parkowaniem w ciasnych miejscach. Jedynie od siebie dodam, że wrażenie prędkości dużo zaniżone ( Przy 120km/h czuję jak bym jechał 40km/h A-Klasą)
Auto do dłuższych tras dosyć nie wygodne. Często podróżuję w trasy 100-300 kilometrów. I w połowie trasy już czuję dyskomfort. Do codziennych dojazdów do pracy i na zakupy nadaje się w sam raz.
Ocena neutralna. Auto miało stłuczkę w przeszłości, przez co oberwał przewód od klimy, chłodzi się dosyć szybko, jednak u mnie nie zawsze załapuje. Z ogrzewaniem też nie ma problemu, jednak swoje trzeba przejechać, aby zaczął grzać.
Jak siedzą dwie osoby po 190cm wzrostu z przodu, z tyłu jest dosyć ciasno, na krótkie wypady to nie przeszkadza, jednak w trasy może być uciążliwe. Z tyłu jak taka osoba siądzie to już może mieć problem z uderzaniem głową o podsufitkę bądź górny próg okna.
Ocena neutralna. Dlaczego? Otóż w mieście auto dosyć znośnie. Na autostradach przy prędkości 150-170km/h słychać meeega szum, co zaniża komfort jazdy. Przy mocniejszym ruszaniu, także słychać dosyć mocno silnik.
U mnie nie było jeszcze żadnych awarii, szykuję się do zmiany tarcz i klocków. A tak to tylko leję paliwo i jadę. Oby tak dalej było :)

On - zużycie paliwa dla silnika dCi 95KM 70kW [l/100km]

5,1