Ocena kierowcy - Renault Megane III Hatchback

Miro, 6 lat temu
Silnik 1.6 16v 110KM 81kW
Rok produkcji 2009
Renault Megane III Hatchback 1.6 16v 110KM 81kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Inne : - auto jest ładne, nowocześnie wygląda i na pierwszy rzut oka nie widac jego gabarytów a to jest kawalek auta, rzuca sie w oczy - karta - byłem sceptycznie nastawiony do tego rozwiązania, wolałem zwykly kluczyk ale zmieniłem zdanie - karta jest mega wygodna zwłaszcza jak sie ma system 'wolne ręce'
Przeniesienie napędu : Skrzynia biegów jest tragiczna, na spokojną jazdę jest ok
Inne : Wyciszenie też jest bardzo slabe, powyżej 3 tys obr robi się glośno co psuje atmosferę wnetrza
Inne : Plastiki ... wyglądają ładne ale są nie praktyczne, rysują się, trzeba uwarzać żeby nic nie polamać, ogólnie są kruche aż boja się cokolwiek demontować bo sie nie bedzie nadawało do ponownego montarzu
Auto ładne, fajne ale tylko jak się na nie patrzy. Gdy zaczynasz uzywać tego auto wychodzą tandetne plastiki, materiał tapicerki łatwo się brudzi i zadziera, wyciszenie jest średnie, a silnik nadaje się do emeryckiego stylu jazdy. Pewnie kupiłbym drugi raz ale innym silnikiem. Chyba trudno o takie auto w dobrych pieniądzach z tyloma bajerami poprawiającymi komfort tj jak klima dwustrefowa, automatyczne światła do jazdy dziennej, tempomat czy system bez kluczykowy. Wszystko to sprawia, że czujemy sie jak bysmy jeździli autem o klasę lepszą niż kompaktem. U konkurencji za te same pieniądze trudno tego szukać.
Dla emeryta. Dwóch moich znajomych ma ten silnik w swoich megankach i sobie go chwalili. Poczytałem opinie i kupiłem też 1.6. Ogólnie dość prosta konstrukcja, nic skomplikowanego. Dziwić może potrzeba zrzucania wałków rozrządu przy wymienie rozrządu. Z jednej strony zwieksza to koszta, a z drugiej zmusza do regularnej wymiany uszczelnień przez co nie ma problemów z wyciekami.
To jest jakaś masakra. Bardzo krótka i mało elastyczna. Trzeba wachlować biegami. Na pagórkach trzeba redukować mocno.
Całkiem znośnie i w miarę komfortowo. Jest taki pół na pólł.
Plus za duże lusterka, wewnętrzne nie jest fotochromatyczne ale nadrabiają przyciemnianie fabrycznie szyby tylne wiec jest ok. Do tyły w miarę spoko i mam czujniki parkowania. Ogólnie dobrze mi się parkuje tyłem tym autem. Trochę gorzej do przodu jak jest mało miejsca do parkowania bo nie widac końca maski - przeszkadzają garby/przetłoczenia na masce.
Tu jedynie mam zastrzeżenia do sterowania tempomatem. Przyciski od niego są na kierownicy - niby wygodne jak trzeba użyć tempomatu ale jego się używna tylko w trasie. Wolałbym przyciski od radia, choć joystick do sterowania nim jest też w porządku.
Narazie daje max. Klima dawała rade w upały i nawet z tyłu było bardzo dobrze. Szybko chłodziła. Zobaczymy jak da rade w zimie. Mam climatronic z dwiema strefami.
Jest dobrze, wydaje mi się że miejsca jest w sam raz dla 4 osób. Fotele przednie regulowane na wysokość z podparciem lędzwia i podłokietnik. Trzymanie boczne jakieś tam, ogolnie wygodne są fotele przednie. Kierownica regulowana na dwoch płaszczyznach, mała fajna i wyprofilowana. Jedynie można ponarzekać na brak podłokietnika z tyłu. Bagażnik jak to w hb nie powala ale ma regularny kształt.
No cóż... powyzej 3 tys silnik wyje fest. Brak wygłuszenia maski, bardzo słabe w środku, słychać swist z drzwi ale jak lekko doprze się boczek to przestaje - coś tu jest nie tak. W bagażniku nie mam zapasówki i wszystko co wrzuce we wnękę obija się o nią i hałasuje.
Poki co wymieniłem olej z filtrem, dobilem klime, wymienilem pasek osprzetu i na wymiane czekają tarcze z tyłu. Po za tym nie widzę nic co nie pokojącego na najblizszy czas.
Jeśli ktoś zaakceptuje mankamenty to jest to bardzo dobra opcja. Meganka nie taka straszna jak ją co niektórzy malują. Za przyzwoite pieniądze dostajemy dobrze wyposażonego kompakta, z niekoniecznie duzym przebiegiem, ładniejszego niz golf, tańszego niż golf, mlodszego niz golf i pewniejszego niż golf :D
Poki co nic
Póki co nic