Renault Megane III 1.4 16v TCe 130KM 2008-2011 - Oceń swoje auto

Oceny Renault Megane III 1.4 16v TCe 130KM 2008-2011

6% lepiej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 14.12.2010 21:41:00 przez

Ogólnie Megi jest OK, poza drobnymi niedoróbkami - porównuję do poprzedniczki jaką miałem przyjemność użytkować w wersji comfort: boki drzwi za dużo plastiku w poprzedniej były wyłożone w całości materiałem, na słupkach bocznych przy szybie przedniej plastik!zamiast materiału, regulacja foteli przednich ohydny drut! w poprzedniej ładnie wkomponowane rączki, pasy bezpieczeństwa na wierzchu! w poprzedniczce dyskretnie schowane, schowki w podłodze mniejsze niż były wcześniej, korytko między fotelami węższe co powoduje że mniej praktyczne - mieści się popielniczka i z boku .... już nic. Ogólnie mam wrażenie, że koncern dotknął kryzys i naszym kosztem to sobie odbijają. Szkoda. Ogólnie pomijając te drobne uwagi reszta OK.

dodano 29.10.2011 19:53:50 przez

UWAGA !!!! To nie jest francuskie auto. Jest baaaaardzo twarde, czytaj mało komfortowe i wcale się nie psuje. Niech każdy zainteresowany odpowie sobie na pytanie na czym mu zależy. A najlepiej wydać podobne pieniądze na używane auto o klasę lub dwie wyższe. Ja już nigdy nie kupię nowego auta tej klasy. Jest małe, twarde, nerwowe na drodze i przez 3 lata straci 50 procent na wartości. Wolałbym raz na jakiś czas coś naprawić ale jeździć komfortowo jakimś mocnym dieselem.

dodano 25.06.2010 14:34:26 przez

Idealny samochów dla małej rodziny. W moim przypadku 2+1. Duży bagażnik, można bez problemu spakować dużą spacerówkę, łóżeczko turystyczne i pozostałe bagaże na wyjazd wakacyjny. Poza tym auto bardzo ładne, ale to rzecz gustu, dobrze wykończone i wyposażone. Karta "hands free" bajka, na początku stare przyzwyczajenia i szukanie stacyjki, teraz nie wyobrażam sobie nic innego. Troche denerwuje czujnik deszczu, czasem wycieraczki pracują za szybko, ale to drobiazg.

dodano 28.04.2013 16:05:59 przez

Auto bardzo niedocenione przez rynek i klientów. Ci co tutaj piszą negatywy chyba w ogóle tym autem nie jeździli. Spośród wielu aut, które do tej pory miałem te jest najlepsze. Super dynamiczny i zarazem oszczędny silnik z nienaganną kulturą pracy i super wyciszeniem. Układ jezdny i prowadzenie auta to sama przyjemność sama w sobie.

dodano 22.07.2009 08:45:36 przez

Jest to bardzo udany samochód, patrząc na sprzedaż, niedoceniany. Ładny z zewnątrz, ładny w środku. Świetnie się prowadzi. O silniku mogę mówić w samych superlatywach. Można jeździć "benzyną" jak dieslem :-) Zawsze się zbiera. Zawieszenie komfortowe i bezpieczne. Na razie REWELACJA!

dodano 15.02.2010 19:12:24 przez

Dla moich potrzeb ten samochod jest w zupelnosci wystarczajacy. Dynamiczny, komfortowy,dobrze wyposazony no i ladniejszy od Golfa! Jedynie spalanie moglo by byc mniejsze.

dodano 09.09.2013 08:55:39 przez

rewelacyjne auto, pierwsze renault w życiu i raczej nie ostatnie. niezawodność ale przede wszystkim rewelacyjne prowadzenie, silnik, zawieszenie to poezja.

dodano 09.04.2011 21:22:22 przez

Uważam, że jest to dobry wybór dla młodej rodziny. Ostatnie promocje powodują, że wygrywa z konkurencją niemiecką i czeską stosunkiem jakość cena.

dodano 25.11.2009 15:54:06 przez

To jest to! Strzał w dziesiątkę. Komfortowy samochód z fajnym silnikiem za przyzwoitą cenę. Do tego obsługa w salonie na świetnym poziomie.

dodano 02.12.2012 19:52:52 przez

To jest moja pierwsza Meganka dotego coupe jeżeli po paru latach nic się nie będzie działo to następnym samochodem też będzie Meganka.

Demonstracyjny SEAT Leon FR ST

Demonstracyjny SEAT Leon FR ST

Rocznik: 2013. Przebieg: 2 651 km. Silnik: 1.4 140KM, benzynowy.

Demonstracyjny SEAT Leon Style

Demonstracyjny SEAT Leon Style

Rocznik: 2013. Przebieg: 9 069 km. Silnik: 1.4 122KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Renault Megane, oglądali także

Dowiedz się więcej o Renault Megane

Przeczytaj o Renault Megane

Renault Megane 1.2 TCe przyzwoita propozycja
Renault Megane 1.2 TCe przyzwoita propozycja Moda na małe silniki benzynowe z turbo na dobre zagościła w świecie motoryzacji. Coraz większe i cięższe auta napędzają dziś jednostki o pojemnościach, które jeszcze kilka lat temu zarezerwowane były wyłącznie dla aut miejskich. Efekt? Kompaktowego Forda Focusa może napędzać zaledwie litrowa, trzycylindowa jednostka o mocy 125 KM (a wersji Fiesty Red nawet 140 KM). Inżynierowie Renault nie poszli aż tak daleko. W testowym Megane III po faceliftingu pracuje 1.2 litrowy benzyniak o mocy 130 KM i przyzwoitym momencie obrotowym 205 Nm. Sprawdźmy więc czy downsizing w wykonaniu francuskiego producenta to tylko chwilowa fanaberia wyczulonych na ekologiczny boom speców od marketingu czy sensowne rozwiązanie przyszłości.

Renault Megane - zobacz filmy

Renault Megane 1.2 TCe 130 KM - acceleration 0-100 km/h
Renault Megane 1.2 TCe 130 KM - acceleration 0-100 km/h Kolejny pomiar przyspieszenia wykonany za pomocą DriftBoxa. Tym razem sprawdziliśmy Renault Megane z silnikiem 1.2 TCe o mocy 130 KM.
Renault Megane Coupe GT 2.0 T 220 KM - pomiar spalania
Renault Megane Coupe GT 2.0 T 220 KM - pomiar spalania Renault Megane Coupe GT z silnikiem 2.0 T o mocy 220 KM - nasz pomiar spalania w różnych warunkach.
Renault Megane 1.2 TCe 130 KM - pomiar spalania
Renault Megane 1.2 TCe 130 KM - pomiar spalania Kolejny pomiar spalania. Tym razem postanowiliśmy sprawdzić, jak w tym teście wykaże się Renault Megane z silnikiem 1.2 TCe o mocy 130 KM. Zapraszamy do oglądania!

Renault Megane III 1.4 16v TCe 130KM 2008-2011 19