Lista ocen Renault Megane IV Grandtour (38) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafał
Grandtour 1.5 dCi 110KM 81kW
Spotkałem się z niepochlebnymi opiniami z automatem w Talismanie, w Megane działa bez zastrzeżeń. W trybie sport działa bardzo szybko (wbrew pierwotnej rekomendacje wymieniałem olej w skrzyni). Pomimo niewielkiej mocy silnika przełożenia w skrzyni pozwalaj bardzo sprawnie rozpędzić auto. Poza jej przeprogramowaniem, nigdy nie było z nią nic robione.
~Kris
Grandtour 1.6 SCe 114KM 84kW
Długi drążek zmiany biegów sprawia, że trzeba wykonywać zamaszyste ruchy przy zmianie biegów, jednak jeśli ktoś już pogodzi się z faktem, że to jednak "Megana" a nie czerwone Ferrari chowające się w skórze "GRANDTOUR'a" to zastrzeżenia znikają :)
~Paweł
Grandtour 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Wcześniej miałem BMW E46 z automatem i tamta skrzynie była dużo lepsza. W renatce trzeba jej się nauczyć żeby ruszać płynnie. Ruszanie jest najgorsze, szczególnie pod górkę. Potrafi szarpnąć, dać zrywa (delikatnego). Poza tym jest super. 7 biegów robi swoje.
~art
Grandtour 1.5 dCi 90KM 66kW
ktoś tu pisze, że zaletą jest 6 bieg... przecież oni wzieli skrzynię 5 biegową i ją przerobili na 6 biegów :D A czemu to był zły pomysł? Bo teraz trzeba machać jak głupi tymi biegami, w poprzedniej, 5 biegowej, wszystkie biegi były po prostu dłuższe...
~Maliniak
Grandtour 1.6 SCe 114KM 84kW
Nie jest to niemiecka precyzja, biegi nie wchodzą jak w Skodzie u taty, czy Toyocie u brata, ale nie haczy i działa ok. Niestety skrzynia 5-biegowa. Na autostradzie brakuje 6. Musi wchodzić na wyższe obroty. To jest największy minus tego samochodu - brak 6.
~Andrzej -Kraków
Grandtour 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Mam problem z dziwnymi odgłosami ze skrzyni biegówlub sprzęgła. Dziwne brzęczenie . Z tego co wiem jest więcej takich aut nie tylko w Polsce a serwis Renaul umywa ręce nie wiem gdzie szukać pomocy bo dzieje mi się to od około 2000 km a mam przejechane 12000
~PK
Grandtour 1.6 SCe 114KM 84kW
Wydaje się że brakuje 6 biegu na dłuższych trasach, ale dzięki temu wolnossący silnik na 5 biegu radzi sobie całkiem nieźle. Jak dla mnie brak turbiny musi być nadrobione wyższymi obrotami silnika, stąd brak 6 biegu :).
~piotrek
Grandtour 1.5 dCi 90KM 66kW
na autostradzie rozszczelnił się wysprzeglik i skrzynia pozbyła się oleju. po naprawie kolo 2mas poleciało, ogolnie skrzynia to tzw mieszaknie w wiadrze z budynem i szukanie biegu, precyzji 0, duzy plus za 6 bieg
~Andrzej
Grandtour 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
masakra - dziwne odgłosy brzęczenie już od 2000 km zdiagnozowane przez serwis dopiero po roku przy przebiegu 22 tyś . Wymiana na nowa skrzynie przyjechano 5 tyś km i dalej robi się podobnie
~Tomek
Grandtour 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Dość precyzyjna choć brakuje jej trochę do skrzyni aut z naszej zachodniej granicy. Nie jest to mieszanie w budyniu i z łatwością idzie się do zmiany biegów przyzwyczaić, ale mogłoby być lepiej.
Renault Megane IV Grandtour