Lista ocen Renault Megane IV (91) - Karoseria

Na liście zabraknie 93 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Grandtour 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Tragedia. Dostaniesz kamyczkiem zrobi się odprysk i odpada "klar" kawałkami, lakiernik mówi "baza przegrzana klar się nie związał i odpada" . Gwarancja ... zapomnij. Ma odpadać ciesz się ,że tylko lakier .... Kierownik ASO Nawrot poleca lakier do paznokci dla zabezpieczenia odprysków lakieru i polecam stosować się do rady bo na gwarancję liczyć nie można. Pierwsze moje auto które po uszkodzeniu od kamyka gubi lakier. Kupisz auto u...
~Sartoris
Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW
No cóż - moim zdaniem zdecydowanie najładniejszy samochód w tej klasie. Ale o gustach się podobno nie dyskutuje. Biały lakier nieco się brudzi, choć z doświadczenia wiem, że czarny to dopiero problem. Samochód jest naprawdę duży i po przesiadce z hatchbacka są drobne problemy z pamiętaniem o bagażniku. Auto zajmuje na długość całe przeciętne miejsce parkingowe. Pięknie zarysowane światła LED z przodu i z tyłu. Ten samochód można pomylić tylko...
~Piotr
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Ładnie prezentuje się z daleka. Z bliska tragedia. Słabe spasowanie elementów tzn zderzaki przednie błotniki, maska grill, przednie błotniki, drzwi od strony pasażera, klapka wlewu paliwa tylna klapa bagażnika. ASO nie chce tego poprawiać . Zgłoszone do RENAULT POLSKA. Przyjęli to bez entuzjazmu Na auto złożona reklamacja sprawą ma się zająć Adwokat i Rzeczoznawca.
~Andreyew
Hatchback 5d 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Bryła samochodu jest bardzo ładna, chyba najładniejsza wśród dzisiejszych kompaktów. Ale żeby nie było tak miło to jedna niedoróbka, przez którą omal się nie skaleczyłem. Mianowicie plastykowa czarna nakładka na przednie drzwi ma tak ostre krawędzie, że łapiąc za nią przy otwieraniu drzwi można przeciąć sobie skórę. Myślę, że Renault szybko może tę niedoróbkę wyeliminować.
~Max
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Elementy karoserii kiepsko spasowane - tj różne szerokości szpar wygląda jakby auto było po naprawie blacharskiej w której nie wszystko udało się dopasować. Dla mnie nie jest to problem (mając na uwadze cenę zakupu i segment) ale tańsze samochody nie mają takiego problemu. Nie świadczy to też najlepiej o jakości montażu.
~Ania
Hatchback 5d 1.5 dCi 110KM 81kW
Za wcześnie by oceniać eksploatację tzn ewentualnie rdzewienie ale niestety sposób lakierowania znacznie odbiega od wyglądu karoserii starszych aut. Szczerze powiedziawszy w salonie miałam wrażenie że lakier jest pofalowany, momentami niedomalowany i wygląda jak auto po wypadku. Cóż, taki żarcikowy efekt 3D w gratisie od Renault.
~Pawełek
Hatchback 5d 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Moim zdaniem pod względem estetycznym to jest arcydzieło :-) Względy praktyczne poszły na drugi plan u designerów i to czuć, ale... ten samochód kupuje się przede wszystkim dla wrażeń wizualnych a nie wożenia lodówki w bagażniku i 3-ech koszykarzy na tylnym siedzeniu :-)
~Mateusz
GT 1.6 TCe 205KM 151kW
Daje tu dość niską ocenę ponieważ mam dość dużo odprysków, najprawdopodobniej od kamieni itp podbijanych przez opony innych aut ale jak na auto za takie pieniądze i w takiej wersji to lakier jest bardzo słabo odporny na odpryski. Plastiki mają tendencję do zbierania delikatnych rys.
~Adrian
R.S. 1.8 TCe 300KM 221kW
5 letnie auto, za dużo nie można powiedzieć. Auto zwraca na siebie bardzo dużą uwagę, zwłaszcza że jest oklejone na żółty kolor, który w słońcu mieni się w zielony. Do tego dokładki maxton i auto wygląda rewelacyjnie. Spasowanie elementów na dobrym poziomie.
~Janusz Nowak
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Dużo elementów z tworzywa i fikuśne kształty równa się nierówne szczeliny pomiedzy drzwiami, błotnikami, maska i klapą tył. Da sie z tym żyć ale czasem może to wyglądać że monter na produkcji był pierwszy dzień w pracy lub po ciężkim weekendzie.