Lista ocen Renault Megane IV (86) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 98 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Po miesiącu od zakupu padł silnik wycieraczek (wieszał się - np. wycieraczki nie ruszyły z miejsca, lub się zacinały podczas pracy - o zgrozo - w deszczu i 100m od salonu Renault (na szczęście :-)), po czym po ok. godzinie zaczynały działać - bez ingerencji). Cały moduł wymieniony na gwarancji. Teraz OK.
~Wujek Wacek
Grandtour 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Silnik po 30 tys km, serwisowany w ASO z wymianą oleju co 10-12 tys km, turbo oszczędzane i rozrząd padł. Wymiana kompletnego rozrządu na gwarancji na szczęście, kosztorys wg. info od ASO 12 tys PLN!!! Co będzie kiedy gwarancja się skończy a awaria powtórzy?
~Bartosz
Grandtour 1.5 dCi 110KM 81kW
Drążki stablizatora po dwóch miesiącach użytkowania nowego samochodu. Trzy krotna usterka klimatyzacji, Awaria elektrycznego hamulca ręcznego, odcięcie mocy na trasie dwukrotne zjazd do serwisu
~Adrian O.
Hatchback 5d Facelifting 1.3 TCe 115KM 85kW
Mechanicznie nie było dużych problemów, ale skrzynia biegów, w której trzeba pomóc drugiemu biegowi wracać na środkową pozycję to nie jest dobry znak na przyszłość.
~killer1
Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW
Za malo przejechalem, ale wybieralem taka wersje silnikowa i wyposazenie (mam np. swiadomie wybrany reczny zwykly hamulec, notabene z ciekawym design'em samej dzwigni).
~Adrian
R.S. 1.8 TCe 300KM 221kW
Jak narazie nic nie padło :) Musiałem jedynie wymienić zimmering na skrzyni biegów, warto kontrolować czy nie ma wycieków żeby nie zabić skrzyni.
~esc17
Hatchback 5d 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Nie miałem żadnej poważnej usterki. Może wynika to z pewnej nadgorliwości, bo olej wymieniany jest co 10-12 tysięcy, a olej w skrzyni co 60-80 tys.
~wiesia
Hatchback 5d 1.3 TCe 115 FAP 115KM 85kW
samochód nie sprawia żadnych problemów nawet żarówki nie wymieniłem , następnym samochodem jaki kupie będzie renault bo wiem ze mnie nie zawiedzie .
~Andrzej
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
Na razie trudno mi się odnieść do tego punktu z uwagi na krótki okres użytkowania auta. Przez pierwszy miesiąc - brak poważnych usterek.
~Kris
Grandtour 1.6 SCe 114KM 84kW
Póki co samochód jest zbyt "młody" żeby rozpisywać się o awaryjności :) Pisanie w tym miejscu o braku usterek mija się z celem :)