Lista ocen Renault Scenic I Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW 1999-2003 (90) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 120 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Older
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Drobiazgi lecą to często. Nie jest to auto młode. Na szczęście do większości wystarczą narzędzia i podstawowe umiejętności z zakresu ogólnego majsterkowania. Inne pochłaniają stówkę lub dwie z budżetu domowego. Przez mój okres użytkowania były to takie rzeczy jak pękające sparciałe wężyki od wycieraczek, zepsute światło stopu, pęknięta klapka wlewu paliwa, łamiące się plastiki czy drobne usterki w zawieszeniu czy układzie kierowniczym. Bez...
~Rumcajs
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Karoseria ok, w tamtych latach Renault dawał podwójny ocynk i 12 lat gw na perforację. Scenice po lfcie nie rdzewieją, chyba że były bite. Psuje się elektronika ale na szczęście nie ma jej tyle co w następcy (sc II) i jakieś pierdoły. Częstotliwość usterek jest przeciętna ale nigdy nie są to rzeczy które unieruchomią auto i będą mega problemem. Większość naprawimy sami lub niedrogo w warsztacie. Ceny części śmiesznie tanie. Stąd całokształt =...
~rafalzabrze
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Trudno napisać cokolwiek bo użytkuję je od 5,5 miesiąca. Kupując po Niemcu wiedziałem, że do wymiany był kompletny rozrząd ( 900 zł ) i tarczo-łozyska tył z klockami 2 komplety ( 700 zł z robocizną). Kupiłem zapasową cewkę- 70 zł używka i kpl kluczy gwiazdka -20zł . Filtr powietrza 30zł i to wszystko. Nie znam w ogóle historii autka ale jak na razie 11 tyś bez najmniejszych problemów.
~Mateusz
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Co chwile jakieś drobne pierdoły, kontrolka check engine cały czas, Czasami zapalała sie kontrolka cewek, albo przechodziły w stan awaryjny, czasami pokazywało się "no oil" - po zgaszeniu na pare minut mijało. Pod koniec użytkowania na wolnych obrotach "migały" kotrolki od oleju i stop jak silnik schodził na niskie obroty mimo ze wszystko było ok ( w teorii)
~mroofczak
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
W moim wypadku ostatnio pękł wężyk od spryskiwacza (zalewając przy tym świece), w ciągu 2 tygodni urwały się obie klamki wewnętrzne z przodu (komplet nowych 40-50PLN za 2 sztuki), mała dziurka w tłumiku (właściciele pełnoletnich Golfów patrzyli z zazdrością;)). PS. Nie mam nic do Golfów i ich właścicieli, tylko powielam stereotyp, tak jak to, że francuzy są awaryjne).
~Leloch
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Tutaj też nie mam zastrzeżeń jedynymi drobiazgami jakie mi się zdarzyły na ponad dwa lata jazdy i 60 tyś km to jedna przepalona żarówka i jedna zbyt szybko spalona świeca oraz żuzycie się materiału(zębatki) przy centralnym zamku w klapce od wlewu paliwa koszt tych trzech "usterek" to moze jakieś 100zł...co chyba doskonale świadczy o bezawaryjności tego pojazdu.
~t0malson
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
- ginie masa do tylnych świateł i robi się dyskoteka - wybierak cieknie - słabe zawieszenie, szczególnie drążki i końcówki - szybko zużywają się wycieraczki - cewki Sagema mają wadliwe uszczelniacze, polecam wymianę na Beru - często przepalają się żarówki świateł mijania - delikatne plastiki, złazi lakier z wewnętrznych uchwytów drzwi
~Kacek
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
W ciągu tych 3 lat samochód był 2 razy sćiągany na lawecie do serwisu (cewki). Wymiana łożysk McPersona. Wymiana mechanizmów podnoszenia szyby 2sztuki. W tej chwili są problemy z hamulcem ręcznym który zaciska się w czasie jazdy. I to wszystko przy 50000 km. A co byłoby po 300000? (tyle przejechałem korańczykiem wymieniajac hamulce i płyny)?
~Roberic
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
No porażka. Zamki - siłowniki to chyba już 5 razy wymiana różnych, albo czyszczenie, smarowanie. Niby nie duży koszt - 50 zł jedna wizyta albo 100 zł wymiana siłownika, ale zawsze. Aha słabe światła mijania - to może nie tyle usterka co właściwość tego auta. Żarówki Tungsram +90% pomogły trochę.
~Kondor
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
przepalone żarówki oświetlenia tablicy ogrzewania, jedna żarówka oświetlania radia, zepsuta tylna wycieraczka (ale naprawiła się sama, jakiś cud czy jak?). To co mnie denerwuje najbardziej to to, że żarówki świateł mijania przepalają się co rok (światła mam włączone cały rok)
Renault Scenic I Minivan