Lista ocen Renault Scenic I Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW 1999-2003 (76) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 134 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Older
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Scenic jeśli jeździ to jeździ jednak nie jest to na pewno auto niezawodne. Niestety dwa razy przez trzy lata, trzy razy musiałem wzywać lawetę. Najpoważniejszą usterką była awaria komputera, która spotkała mnie za granicą. Auto unieruchomione na autostradzie w obcym kraju to nic przyjemnego. Naprawa w pierwszym lepszym serwisie do którego zatargał mnie laweciarz, który zapewne wraz z mechanikami uznał, że zarobi na turyście kosztowała mnie...
~Mmm
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Hmm serwo zaczęło syczeć, redaktor od lpg przeciekał Ludzie opowiadają że elektryka się psuje, jest w tym ziarno prawdy podczepilem camping i spaliło mi bezpiecznik co skutecznie wyłączyło kilka funkcji, migajace światła tylne wystarczyło zabrać o higienę styków elektryki i jak ręką odjoł, jak coś zaczyna migać warto zrobić odrazu bo im później tym gorzej
~sernik
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Chyba bedzie zle z cewkami bo juz jedna padla i jest problem z przepustnica (samoczynnie wchodzi na obroty i nie reaguje na pedal gazu) po przeczyszczeniu ok. Podobno to jedyne powazne mankamenty tej marki. No i jeszcze jedno, raz na jakis czas nie mozna jej odpalic chyba, ze na \"pych\", wystarczy 0,5m i mozna jechac. Ale to tylko samochod:)
~Roberic
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Poważne bo dość kosztowne - klimatyzacja, przekładnia kierownicza, immobilizer usunąłem (300 zł) bo robił sobie jaja w pewnym momencie i musiałem zostawić samochód na parkingu (blokowanie zapłonu nie wiadomo dlaczego, palił, nie palił, znowu palił). Czyli teraz jak ktoś go kupi to ma wszystko zrobione właściwie :)
~MaHr
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
3 cewki zapłonowe - do 50000 (jeżeli Marelli - szmelc) Tarcze przednie - 25000 (brak cz.zuż.klocków - wada fabryczna) Tarcze tylne - 60000 Serwo - 10000 pompa paliwa - 120000 Skrzynia b.automat - 100000 Przekładnia kierownicza - 90000 Zawieszenie przednie - 90000 Gumy dr.stabilizatora - co 15000-20000
~t0malson
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Tandetne plastikowe łożysko kolumny Macphersona zaciera się, doprowadza do pęknięcia spręzyny, która opada ostrym końcem na przednią oponę, co kończy się jej rozerwaniem. Generalnie jak na Renówkę spodziewałem się że będzie gorzej. Większość usterek nie powoduje unieruchomienia auta.
~Piotr
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Zakupiłem auto jeszcze z kompletem cewek Sagem. 3 już zostały wymienione na cewki Beru. 1 fabryczna została jeszcze do wymiany (oby nie za szybko ;) ). Auto czasami chodzi nie do końca równo - trzykrotna diagnostyka nie wskazuje jednak na żadną usterkę - ten typ tak ma, chociaż to czasami nieco upierdliwe.
~mariuszb
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Niestety pojawia się korozja. W lecie puścił jakiś simering przy wtryskiwaczu i paliwo lało się na silnik. Na szczęście nie skończyło się pożarem. Silnik po wymianie rozrządu i pompy wody wydaje nadal jakieś niepokojące stukania, te 150 tys. przebiegu zrobiło jednak swoje.
~Andrzej
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Ogólnie dobry samochód, chociaż widać oszczędności w sprawdzenie samochodu przed wprowadzeniem do sprzedaży. Chodzi mi o cewki zapłonowe, które strasznie mnie denerwują no i nie dają pewności w trasie, oraz klimatyzacja która szwankuje co jakiś czas. Poza tym Super. Lać i jeździć.
~Rumcajs
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Nie miałem poważnej usterki, znam ten model i generalnie w benzynie jedyną poważną jaka może wystąpić to awaria cewek WN (jak zmienimy z fabrycznych na inne to już nie wystąpi), w dieslach z kolei może popsuć się cały osprzęt i unieruchomić auto.
Renault Scenic I Minivan