Lista ocen Renault Scenic I Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW 1999-2003 (93) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 117 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~t0malson
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Auto jest bardzo podsterownie, nie daje radości z jazdy. Czuć, że bardzo niechętnie wchodzi w zakręty mimo, że zawieszenie nie jest tak miękkie i komfortowe jak w Lagunie. Ford C-Max, i VW Touran mają o wiele lepiej dopracowane układy jezdne. Konstrukcja tylnego zawieszenia pozwala zwiększyć bagażnik, niestety łożyska tylnej belki z czasem się zużywają i trzeba ją wymienić, bądź oddać belkę do regeneracji. Hamulce są ok, chociaż wspomaganie...
~rafalzabrze
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Dla mnie dobrze. Trzeba tylko pamiętać że to VAN i jest wysoki. Jak szukacie czegoś do pokonywanie zakrętów e tempie F1 to nie tym autem. Jak ktoś przesiądzie się z niskiego auta to odczuje co do znaczą podmuchy boczne  Mam koła trochę nietypowe do szczeniaka bo 205/50 R16 więc trochę gorzej tłumi nierówności ale tragedii nie ma. Wspomaganie działa bardzo dobrze, przy dużych prędkościach jedzie pewnie ( ale tu dużo zależy od stanu...
~Seico
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Zawieszenie miękkie bardzo ładnie amortyzuje wyboje, jest również trwałe jak na Polskie drogi, jednak tylna belka skrętna droga w naprawach,regeneracja 800zł, nowa około 2000zł. Wspomaganie kierownicy również na wysokim poziomie,auto bardzo zwrotne. Jedyne do czego można się przyczepić to Scenic wychyla się na zakrętach, ale jest wysoki więc można to zrozumieć.
~MaHr
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Zawieszenie przednie wytrzymało 90000 - wymiana sworzni i drążków. Wymiana przekładni kierowniczej - pęknięta manzeta (woda,rdza). Tarcze tylne wymiana po 60000 (brak osłon). Klocki przednie wytrzymują max 21000 a przegląd po 30000 + brak czujnika zużycia -> skutek - wymiana tarcz + klocków = 800zł (awantura - zrobione na gwarancji). Serwo hamulcowe przedmuchuje po 100000
~Older
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Auto mimo swojej wysokości prowadziło się pewnie i precyzyjnie. Układ kierowniczy nie był za miękki. Po kilkudziesięciu tysiącach kilometrów potrafi się nim już niemal idealnie wchodzić w zakręty. Przewidywalność prowadzenia może ograniczać silny wiatr, który niestety ze względu na wielką budę wpływa czasami na jazdę.
~Roberic
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Na zawieszenie nie mogę narzekać. Nieco miękko, ale bez przesady. Na pewno nie jest tak źle jak to niektórzy mówią o francuskich. Buja się lekko jak to wysoki. Nic nie musiałem wymieniać oprócz sworznia wahacza, który już był luźny jak go kupiłem. Przekładnia kierownicza "wyciekła" - regeneracja i wymiana 1000 zł z hakiem niestety.
~Piotr
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Zawieszenie bardzo komfortowe. Mam wrażenie, że nieco bardziej miękkie niż w porównywalnym sceniku 1.9 dci. Doskonale trzyma się drogi, nie ucieka na zakrętach. Dlaczego tylko dobrze - przy pełnej obsadzie (5 osób + bagaż) czuć, że ta miękkość drażni, choć pasażerowie zdecydowanie nie narzekają.
~Leloch
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Brak zastrzeżeń nawet przy dość gwałtownych manewrach jak na swoją klasę aut rzecz jasna,dobrze trzyma sie drogi choć ze względu na swoja wysokośc scenic ustępuje pod tym względem autom kompaktowym typu np. cordoba 2,zawieszenie jak na mój gust dobrane świetnie-ma odpowiednia twardość.
~ciuss
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Mam 205/50/16 no i nie jest to dobry rozmiar dla tej jednostki napędowej (ale w poprzedniej wersji byłem bardzo zadowolony z zawieszenia i przyczepności w zakrętach starej wersji dal bym 5/5 w tej wersji jest zupełnie inaczej 3/5 ale może to wina tego rozmiaru).
Dziennik kosztów dla Renault Scenic I Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
8,4
8,2
~Mmm
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Auto praktycznie zawraca w miejscu, i chyba dlatego żona chciała scenic-a Wytrzymałość zawieszenia jak na krajowe warunki całkiem nieźle, końcówki drążków i gumowe tuleje na łącznikach stabilizatora, ale ich koszta powodują u/śmiech
Renault Scenic I Minivan