Lista ocen Renault Scenic I Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW 1999-2003 (88) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 122 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~t0malson
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Jest climatronic, ale dmuchawa głośno buczy i trzeba ją zagłuszać radiem. Jeśli podczas jazdy po trasie zmniejszy się nawiew w normalnym samochodzie, to za sprawą pędu powietrza wnętrze jest nadal wentylowane, ale nie w Scenicu, bez dmuchawy można się udusić. Otwarcie szyby przy prędkości powyżej 90km/h powoduje straszny hałas, wydaje mi się, że powietrze trafia na pas bezpieczeństwa, szumiąc znacznie gorzej niż w innych autach.
~marcin0218
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Klima działa rewelacyjnie. Nie ma problemu w schładzaniu auta latem. Kolor mma srebrny więc zabewne też nie nagrzewa się tak jak czarny :) CO do zimy to nie jechałem w 20 stopniowym mrozie. Przy minus 5 nie było problemu z ngrzaniem ale zauważyłem że na początku warto daćtem na max a potem obniżać bo tak jakby nie łapał np na 24. P.S mam klimatronik ale zimą używam tylko do odparowania szyby.
~rafalzabrze
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Latem klima chłodzi ( kosztem spadku mocy) , jak jest zimno grzeje. Polecam wszystkim poszukać dopłacić do wersji z automatyczną klimatyzacją bo to bajka jest! Ustawia się temp i już! Do 70% mocy nawiew chodzi cicho potem zamienia się w silnik odrzutowy ale tylko po to żeby wypędzić parę z szyby. Klima znakomicie usuwa parę z szyb! Generalnie super -nie ma do czego się przyczepić.
~Leloch
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Tutaj też ciężko się do czegoś doczepić auto nawet bardzo nagrzane czy poważnie "zmarzniete" bardzo szybko dochodzi do żądanej temperatury wewnątrz, podgrzewana przednia i tylna szyba też zdają egzamin i sprawnie stapiają lód niestety tylko do mrozów ok.-3,-4C potem trzeba już znacznie dłuzej czekać i lepiej skrobać ręcznie,nie ma zjawiska tzw."pocenia szyb" czy zaparowywania.
~Kondor
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
ogrzewanie też nie za dobrze, w zimę zanim się nagrzeje wnętrze to upływa trochę czasu, a w lato klimatyzacja to samo, tylko odwrotnie - mija 15 min. zanim sie schłodzi na tyle, że podróżuje się komfortowo, ale 15 min. to ja do pracy jadę. Natomiast szyby dobrze odparowywują. Fajnie że pasażerowie z tyłu mają własne ogrzewanie na nogi.
~Roberic
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Nawiew w porządku - nagrzewa się w miarę szybko. Nie jest to oczywiście super dmuchawa,ale szyby nie parują w deszczu jak wentylator pracuje na dwójce. Wiatraczek się kończy chyba bo hałasuje. Klimatyzacja siadła niestety - wymiana sprężarki, osuszacza etc., płukanie - też lekko jakieś 1000 zł niestety.
~Kacek
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Od samego początku wentylatory miały problemy. A to się nie włączał, a to coś ocierało. Teraz po 3 latach muszę wymienić go bo przestał pracować. Oczywiście serwis przez okres gwarancji nie widział nic dziwnego w takiej pracy wentylatora. Z tyłu brak nadmuchów.
~marcinex_psv
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Niestety tu autko wypada przeciętnie, niestety wydaje mi się że zastosowano trochę za słaby wentylator i trzeba chwilę poczekać zanim poradzi on sobie z przednią szybą. Trzeba dodać że dmuchawa jest dość głośna.
~marek
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
mój troszkę słabo grzeje, jest elektroniczna regulacja temperatury ale słabo czuć jej zmianę przy max ustawieniu jest gorąco a na 26 stopni ciepło ale bez szału, może coś z nagrzewnicą?
~arrtureno
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Jeśli chodzi o wentylacje jest dobra. Trochę gorzej wypada ogrzewanie auto długo się rozgrzewa (zimą) a co za tym idzie trzeba czekać na nagrzanie się kabiny. Mimo to 4 na korzyść wentylacji.
Renault Scenic I Minivan