Lista ocen Renault Scenic I (333) - Widoczność

Na liście zabraknie 507 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wczymzecz@poczta.onet.pl
RX4 1.9 dCi 105KM 77kW
Z perspektywy kierowcy samochodów osobowych jestem zaszokowany frajdą podróżowania z głową na wysokości 1,8 metra nad asfaltem. Korek, skrzyżowanie... nie ma znaczenia. Jeśli tylko nie ma zbyt wielu ciężarówek i ambitnych służbowych dostawczaków typu Caddy czy Kangoo pogląd na sytuację na drodze doskonały. Mocno przeszklone wnętrze, jasno w środku. Miodzio. Lekko gorzej, jeżeli na środkowym tylnym siedzeniu ktoś siądzie, ale to nie tylko...
~Older
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Największy plus tego samochodu. Siedzi się jak w akwarium. Widoczność dobra na wszystkie strony pod warunkiem, że nie jedziemy akurat z pasażerami z tylu i mamy zsunięte zagłówki, bo wtedy niestety widoczność do tylu jest mocno ograniczona. Ze względu na to, że jeździłem niegdyś busem przyzwyczaiłem się do jazdy i manewrowania na boczne lustra, dlatego nie uznaje tego jako dużą niedogodność. Wiele osób krytykuje wysoką pozycję za kierownicą....
~Leloch
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Świetna,duże lusterka boczne i wsteczne oraz odpowiedzia wielkość i kształ szyb bocznych jak i przedniej i tylnej zapewniają komfort przy prowadzeniu,jedynym malutkim minusem jest fakt iż czasem przy gwałtownych i ostrych skrętach nalezy obejrzec się prze ramie do tyłu ale to normalne przy autach typu mini-van,które są dłuższe i można nie zobaczyś czegoś w lusterku...kierowcy vanów wiedzą napewno o co mi chodzi:):)
~uzytkownik scenika
Minivan 1.9 dCi 105KM 77kW
Zdecyowanie największy plus tego auta to widoczność, panorama ze wszystkich stron, na trasie rzadko zerkam w lustra boczne bo wszystko widzę przez lustro wsteczne i tylnią szybę. Wycieraczki, spryskiwacze - super. Aż mi szkoda będzie się z tego auta przesiadać do innego właśnie z względu na widocznośc, teraz w van / suv są dużo mniejsze szyby.
~Max
Minivan 2.0 i 16V 140KM 103kW
Jak na vana to uważam że doskonale. Większość konkurencyjnych vanów ma dużo gorszą widoczność. Wysoka pozycja na fotelu plus duże szyby i niezbyt grube słupki (jak na vana) zapewniają super widoczność. Po max podniesieniu fotela patrzymy ponad dachami zwykłych osobówek, co w korkach lub w mieście jest szczególnie użyteczne.
~kamionek
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
Siedzi się wysoko i to powoduje że bardzo dobrze widzi się całe pole jazdy.Plus dodatkowy za wysokość tego modelu,siedzi się nad innymi kierowcami.Brak widoczności maski ale każdy przeciętny kierowca nie bedzie miał z tym jakichkolwiek problemów.Następny plus za plaski tył auta.Pozwala zaparkować samochód bez żadnych problemów.
~Erg
Minivan 1.6 i 75KM 55kW
Nie jest żle choć tu spodziewałem sie po tak wysokim samochodzie więcej. Przedni słupek czasami zasłania widok na skrzyżowaniu.Dzielona przednia szyba boczna to też nie najlepsze rozwiązanie. Nie widać przodu samochodu , ale tu idzie się przyzwyczaić, i też trochę słaba widoczność do tyłu nie ułatwia parkowania.
~yari
RX4 2.0 i 140KM 103kW
jest bardzo dobra widocznosc, bo i wysoko i naokolo, do momentu ...kiedy wjedziesz gdzies wasko, wtedy nie widzisz zadnego naroznika z miejsca kierowcy (jestem bardziej wysoki, niz niski), a do tego kolo zapasowe, ktorego rowniez nie widac... generalnie w ciasnych garazach, trzeba sie nauczyc odleglosci ;)
~PJ40
Minivan 2.0 i 16V 140KM 103kW
Wszystko w każdą stronę, choć - jak to w każdym wanie - jest miejsce w lewym przednim o prawym przednim rogu gdzie niczego nie widać, ale to szczegóły. Wadą takiego \"akwarium\" jest jednak nagrzewanie się auta przy dużym słońcu i problemy z jego schłodzeniem.
~Piotr
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Widoczność doskonała do tyłu i na przód. Niestety - zdarza się, że słupek przedni lewy zasłoni miejsce, które powinno być widoczne - wtedy niestety musimy korzystać z małej przedniej lewej szyby przy lusterku i nieco bardziej wyginać głowę (męczące bardzo przy kręczu szyi ;) )