Lista ocen Renault Scenic I (356) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 484 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tobiasze@go2.pl
Minivan 2.0 i 115KM 85kW
jest kilka drobiazgów np: trzęsąca się szyba od pasażera, przy 150 rezonans, trzeszcząca deska rozdzielcza rano, od nowości bierze trochę oleju (panowie od renaulta powiedzieli że po 5000 się uspokoi, potem że po 30000 napewno nie będzie brał a potem powiedzieli że niektóre typy tak mają ale to nieszkodzi)
~www.lodyga16.16@o2.pl
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
Jedyny problem jaki mnie spotkał w tym samochodzie to wycieki z silnika, ale ta sprawa jest już załatwiona, zawieszenie naprawdę ok... Wszyscy mi odradzali kupno \"Franacuza\" bo podobno mają słabe zawieszenia, ja na razie nie mogę nic zarzucić zwieszeniu Renault Megane Scenic
~Marcin K-ów
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
Przez 20 000 km, kiedy miałem przyjemność eksploatować ten pojazd 2 razy naprawiane były pokrętła i linka do regulacji wentylacji, zmieniony wydech, amortyzatory klapy tylnej, poduszki pod skrzynią i silnikiem. Niby sporo, ale jak go kupowałem to niestety nie był w stanie idealnym...
~stryjewski@op.pl
Minivan 1.8 16V 116KM 85kW
jeśli mata wygłuszająca pod maską obwisła to znak że treba uszczelnić silikonem spryskiwacze szyb bo woda dostająca się pod nimi pod maskę przesiąka i kapie wprost do świecy 1-go cylindra efekt:nierównomierna praca ,szarpanie,w krótkim czasie świeca do wymiany
~Kondor
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
przepalone żarówki oświetlenia tablicy ogrzewania, jedna żarówka oświetlania radia, zepsuta tylna wycieraczka (ale naprawiła się sama, jakiś cud czy jak?). To co mnie denerwuje najbardziej to to, że żarówki świateł mijania przepalają się co rok (światła mam włączone cały rok)
~Maciej
Minivan 1.8 16V 116KM 85kW
Co do drobnych usterek, chyba nigdy na prostą nie wyszedłem. Zawsze była mała rzecz, której się praktycznie nie opłacało naprawiać, a oko i ucho denerwowała. Dla przykładu hałasujący zamek wlewu paliwa, uszkodzony przycisk bagażnika przy centralnym zamku...
~Marcin
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
Nie miałem żadnych poważnych awarii, w ciągu 15000 km wymieniłem końcówkę drążka kierowniczego i amortyzatory z tyłu poza tym nic!!! Po kieszeni daje wymiana rozrządu na paskach contitech-a i rolkach skf-a 1500 zł za części trzeba zapłacić za komplet!
~kuba.c69@gmail.com
Minivan 1.9 dT 95KM 70kW
od zakupu nic się nie popsuło jednakże zaraz po zakupie musiałem parę usterek usunąć:zacinał się siłownik od centralki w tylnych drzwiach, były przepalone żarówki w kokpicie, zatkane spryskiwacze ale to wszystko naprawiłem w garażu w ciągu paru godzin.
~kubalonek_radom
Minivan 1.9 dCi 105KM 77kW
Radio fabryczne- zacinający się napę CD - trzeba regularnie rozbierać i smarować . Naprawa w serwisie -bez sensu , lepiej kupić nowe radio. awarie elektryki- żarówki. , uciekająca masa. Rada - od czasu do czasu czyścić styki od wszystkiego.
~rafik
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
Jak to we Francuzach u mnie występowały takie ustereczki, drobne plastyki sie łamały, kontrolki raz palą raz nie palą, słabo odporne mechanizmy klamek do samochodu(kwestia wyczucia), elektronika tez raczej żyje swoim życiem, ale nie ma co sie nią przejmować