Lista ocen Renault Scenic I (452) - Silnik

Na liście zabraknie 388 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~infor946
RX4 2.0 i 140KM 103kW
silnik bardzo elastyczny, szybko się wkręca, stosunkowo cichy, ma niezłego kopa, niejedna vectra i golf sie zdziwił na światłach, jeden minus to dziwne drgania pojawiające się czasami - jakby bulgotał a nie warczał - ale podobno tak mają
~Dzemek
RX4 2.0 i 140KM 103kW
Super silnik olej wymieniam co 10000 i od wymiany do wymiany 0 dolewki stan oleju na bagnie zazwyczaj schodzi do minimum ale bez dolewki wystarcza . Dobrze przyspiesza lubi lpg cewki zapłonowe orginał nigdy mi żadna nie padła.
~mateusz_soboni
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Zapala dobrze, nawet w zimie. Na początku obroty nie dochodziły tak do 750. Ale zmieniłem silniczek krokowy i wszystko jest OK. Silnik cichy, a mocny. Nie kopci,nie pobiera oleju, nie posiada żadnych innych wycieków.
~vito998
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Jak na przebieg 441 000 km naprawdę znakomitej kondycji:) delikatne wycieki z uszczelki pod miską, zero spalanego oleju i to przez 30 000 jakie zrobiłem na gazie silnik nie przepalił więcej jak 0,1L oleju. Praca cicha i równa :)
~jacekchoj1
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
przejechałem nim ponad 20tyskm,silnik pracuje cały czas tak samo czyli:cicha praca silnika zapala na tyknięcie żadnych wycieków dobre przyspieszenie na lpg nie mam żadnych zarzutów jak do tej pory oby tak dalej
~gottri
Minivan 1.9 dCi 105KM 77kW
Mułowaty w \"dolnych rejestrach\", od 2000obr/min zdecydowanie lepiej. Działa w myśl zasady , jak już się rozbujam to ciągnę. Elastyczność przy wyprzedzaniu dobra do bardzo dobrej (bezpieczna), przy ruszaniu ze świateł słabiutko.
~jacekchoj1
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
pracuje na benzynie i na lpg identycznie,cicha praca silnika,najlepiej zmieniać biegi przy 2300-2500obr/min,po przejechaniu prawie 5tys km,nie ma żadnych usterek,silnik pracuje jak pszczółka,zimą nie było żadnego problemu z zapalaniem
~ewa
Minivan 2.0 i 16V 140KM 103kW
Co do samej pracy silinka generalnie nie ma się czego czepnąć ale nie ma się czym zachwycać tym bardziej że ostatnio w moim silniku pojawił się \"chomik\" - czyli coś mi tam zaczęło chrumkać, aż się boję sprawdzać.
~Jerzy Pęcak Dukla meil jur.p@popczta.fm
Minivan 2.0 i 115KM 85kW
Wcześniej jezdziłem Astrą z silnikiem 75 konnym, ten po astrze rakieta super wyprzedzanie na 5 bez wysiłku radzi sobie z wiekszościa samochodów na drodze, idealnu do jazdy w terenie górzystym. Silnik cichy elastyczny
~wpasich@wp.pl
Minivan 1.9 dCi 105KM 77kW
Po 90km zerwany korbowód - wada fabryczna, silnik do wymiany (miesiąc w serwisie); następne 100km - zerwany pas, uszkodzone koło pasowe (z winy serwisu); obecnie silnik pracuje bez zastrzeżeń, ale straciłem zaufanie.