Lista ocen Renault Scenic I RX4 (40) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wczymzecz@poczta.onet.pl
RX4 1.9 dCi 105KM 77kW
Auto kupiłem wiedząc że do wymiany są amortyzatory, okazało się że jest minimalny luz na drążkach kierowniczych. Naprawy nie były kosztowne. Poza tym właściwie nic się jeszcze nie zapsuło. (dodane w rok od zakupu). No i stało się... pierwszy raz w życiu nie byłem w stanie kontynuować jazdy. Oberwała się skrzynia biegów, na szczęście wsparła się na czymś, co pozwoliło dojechać do warsztatu. Dzień czy dwa wcześniej przy sporej prędkości...
~filip
RX4 1.9 dCi 105KM 77kW
Zapchany katalizator, powodował zmniejszenie mocy. Serwis odradzam, wymieniono EGR i parę innych urządzeń. W końcu podziękowałem "Fachowcom" i zawiozłem do Pana Henia, który posłuchał i powiedział, "co on taki przytkany, trzeba go przepchać". Wybebeszył katalizator, wziął za to 50 zł i auto chodzi jak nowe, pali mniej i świetnie przyśpiesza.
~Dzemek
RX4 2.0 i 140KM 103kW
Chuczenie skrzyni na 5 biegu wymiana łożysk i koła 5 ki uszczelnienie wybieraka skrzyni są teraz fajne zestawy naprawcze wyciek z tylnego dyfra uczczelniacze w serwise po 100 zł za sztukę ja dobrałem za 15 zł za 2 szt I jest ok do dziś .wal pędy przerobiony mam na rozbieralny koszt 1000 zl wymiana podpór to koszt około 200 zł
~gstroy
RX4 1.9 dTi 107KM 79kW
Jedna poważna usterka - zaraz po zakupie. Rozszczelnił się zawór recyrkulacji spalin - na szczęście udało się go zgrzać, choć musiałem auto zawieźć na lawecie do serwisu, bo bałem się jechać. Koszt naprawy 70 zł + koszty lawety.
~Rx4
RX4 2.0 i 140KM 103kW
Po usunięciu wszystkich zaniedbań poprzednich właścicieli miałem tylko jedną awarię. Pękł plastik przy pedale sprzęgła i pedał wpadł w podłogę. Przy 20 letnim aucie takie rzeczy się zdarzają
~yari
RX4 2.0 i 140KM 103kW
nie bylo jakichs powaznych usterek jeszcze, raczej uprzedzam je, no bo juz byla regeneracja walu, amorki wymienione, zaraz przeglad \"duzy\" co 60kkm (wlasciwie juz go rozpoczalem etapami)
~sziwa
RX4 2.0 i 140KM 103kW
brak, i ty musze nieco wiecej . jestem kierowca raczej o agresywnym sposobie jazdy, samochod ma mi słóżyc a nie byc maskotka. wymieniam tylko filtry, klocki i nie tak czesto jak podaj wszelkie zródła olej.
~hanskloss2004@yahoo.com
RX4 2.0 i 140KM 103kW
Koło zmiennych faz rozrządu. Podobno ogólnie znany feler renaulta. No i wał napędowy. Tak więc kupowac auto z wymienionym/zregenerowanym wałem oraz liczyć się z koniecznością wymiany rozrządu za min 1.5 kzł
~tobik
RX4 1.9 dCi 105KM 77kW
Po zakupie wymienilem hamulce, rozrzad, olej i plyny w wale... Wszystko zrobilem sam z kolega mechanikiem. Do teraz nic nie nawala i wszystko sprawuje sie dobrze!
Dziennik kosztów dla Renault Scenic I RX4
12,0
~wda
RX4 2.0 i 140KM 103kW
Miałem kilka napraw, ale przede wszystkim dlatego, że był to pojazd po stłuczce (jestem II-im właścicielem).Za mojej kadencji naprawa alternatora i pompy chłodzącej.
Renault Scenic I RX4