Lista ocen Renault Scenic II (30) - Karoseria

Na liście zabraknie 352 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jacek
Minivan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Po 12 latach pojawiły się pierwsze ślady korozji, ale są to ślady minimalne. Dość dobre zabezpieczenie antykorozyjne karoserii. Słabej jakości plastiki i osłony , które matowieją i zmieniają kolor. Kiepskie dopasowanie drzwi i nieprzemyślane konstrukcyjnie odprowadzenie wody deszczowej sprawia, że karoseria "łapie" błoto i kurz we wszystkich zakamarkach. Absolutnie nie polecam parkować auta pod drzewami np brzozą - Nasiona znajda się wszędzie.
~Radek7194
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Najmocniejsza strona Scenica. Te auta nie gniją i mówię to z pełną odpowiedzialnością. Jeżeli nikt go nie naprawiał blacharsko w garażu nie ma prawa na nim być rdzy. Auto nigdy nie było konserwowane, a jak sprzedawałem miało 15 lat i nie było na nim grama rdzy. Scenic jest naprawdę wzorowo zabezpieczony antykorozyjnie.
~Florian
Minivan 1.5 dCi 80KM 59kW
ocynk - absolutnie nic nie gnije. Ale.... nie każdy musi być w takim samym stanie. Jeśli był bity to praktyka pokazuje że będzie rudy... Po za tym - zwykły scenik a do tyłu wszedł mi TV 50"
~Darek
Minivan 2.0 i 16V T 163KM 120kW
Nawet poobijane i porysowane jeśli nie były robione przez polskich debili nie będą gniły. Ja mam po gradobiciu i lekkich obcierkach parkingowych….zostawcie to w spokoju i będzie OK
~Tomasz Ł
Minivan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Przy przebiegu ok 203 tysiące zaczął złazić lakier bezbarwny z dachu, poza tym zero śladów korozji. Maska nawet po takim nalocie nie wygląda tak źle, może ze dwa odpryski od kamyczków.
~Grzegorz
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
świetnie zabezpieczona tam gdzie metal. nie garażowałem, a na progach nic nie wyłazi. plastikowe błotniki też mi się podobają, one nie rdzewieją
~uniwel
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
progi do wymiany , od strony pasazera juz byly wymienione przez poprzedniego wlascicela , ja musialem robic od strony kierowcy i porawic od pasazera
~Tomasz
Minivan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Bez korozji , wiadomo spód niezabezpieczony więc po 20 latach korozja od spodu - przewody hamulcowe, belka etc.
~kombayn
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Całkiem dobrze zabezpieczona antykorozyjnie. Mimo wielu lat na karku mój egzemplarz nie ma problemów z korozją.
~Grzegorz
Minivan 2.0 i 16V T 163KM 120kW
Jeżeli auto nie było naprawiane przez jakiegoś partacza to nie ma problemów z korozją. Absolutnie żadnych problemów z korozją !!!!