Lista ocen Renault Scenic II 1.6 i 16V 115KM 85kW 2003-2009 (66) - Silnik

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Radek7194
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
No cóż demon szybkości to on nie jest. Jednostka wolnossąca o przyzwoitej kulturze pracy. Do jazdy miejskiej jest wystarczający, ale wigoru nabiera dopiero w górnym zakresie obrotów co okupione jest hałasem. Miałem zawsze nieodparte wrażenie, że pomiędzy 2 a 4,5 tys obrotów nie działo się nic. Silnik fajnie zbierał się od dołu po czym następowała błoga przetrwa i dopiero od 4,5 tys dostawał kopyta, ale w kabinie był już ryk. Silnik należy do...
~M-K
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Posiadam 2 sceniki i oba 1.6. Pierwszy, zakup to grand a drugi zwykły l5 osobowy. W obu przypadkach silnik daje rade chciaz w grandzie może ze z perspektywy czazu wybrał bym silnik 2.0 gdyz 1.6 jest troszkę za słaby ale za to naprawdę bez awaryjne. Oleju nie biorą ani grama od wymiany do wymiany. Naprawde super auta. Minus to dość głośne powyżej 120 ale ja z dziećmi i tak nie przekraczam tej predkosci. Tak naprawdę to można polecić każdą...
~Bartek
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
To jest moim zdaniem najsłabsza strona. A dokładniej sama jego charakterystyka, bo na awaryjność nie można narzekać. Moment obrotowy jest zbyt niski i położony zbyt wysoko. Silnik zaczyna wyraźnie ciągnąć dopiero od 3500RPM. W upalny dzień gdy powietrze jest gęstsze, do tego sprężarka klimy, to już dosłownie ledwo jedzie... Ale ostatecznie tragedii nie ma, dopóki nie natrafimy na jakieś wzniesienie, wtedy daje się w znaki zbyt mały moment.
~Heniu
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
115km to zdecydowanie za mało jak na tak ciężkie i duże auto. Dynamika w mieście powiedzmy, że wystarczająca, ale poza miastem dramat, zwłaszcza Z kilkoma osobami na pokładzie. Da się rozpędzić do około 175kmh, ale zajmuje to mnóstwo czasu. Wyprzedzanie dla ludzi o mocnych nerwach. Zaletą jest względna bezawaryjność i tolerancja LPG. Problem z diagnostyką - usterkę zmiennych faz rozrządu (zawór) udało się zdiagnozować tylko w ASO.
~Lesław
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Benzynka bezproblemowa, pięknie chodzi na instalacji LPGTech. Nie jest to silnik dla osób z ciężką nogą ponieważ brakuje mu mocy przy wyprzedzaniu ale jest za to ekonomiczny. Silnik nie jest zbyt szczelny, wydaje się jakby uszczelki inżynierowie tworzyli specjalnie tak aby często pojawiać się w serwisach. pomimo to daje pięć gwiazdek.
~Chemicalsister
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Na silnik do tej pory nie miałam prawa narzekać. Mechanicznie nic mu nie dolega. Nie było żadnych awarii - ani mniejszych, ani poważnych. Bardzo pozytywnie zaskakuje spalaniem - układ zmiennych faz rozrządu nie został wymyślony przypadkowo. Trochę głośny przy wyższych obrotach, jednak daję najwyższą możliwą ocenę. Silnik 1.6 16V bardzo udany.
~vibes
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Dzięki zmiennym fazom rozrządu bardzo elastyczny od dolnych obrotów, nie przydławi się nawet na 4 biegu przy 30km/h. Dość mocny jak na swoje 115KM, nie ma w nim przepływomierza, co zmniejsza ryzyko "falowania obrotów" do minimum (zamiast niego jest map sensor, koszt nowego ok. 200zł) w przypadku awarii
~dartef
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Na biegu jałowym czasami silnik wpada w nieprzyjemne wibracje. Nie wiem czy to tylko mój egzemplarz tak ma czy też jest to spotykane często. Podobno w tym silniku często wysiadało koło zmiennych faz rozrządu. Koszt naprawy około 700zł. Mam nadzieje że u mnie to nie nastąpi.Wiedziałem o tym przed zakupem auta.
~Michał
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Silnik nie do zajechania ( wytrzyma nawet przebieg około 500tyś km) jeśli w porę wymieni się olej (20 tyś km) ,rozrząd z KFZR i co bardzo ważne pasek osprzętu , gdyż gdy pęknie raczej wkręci się w koło , które go napędza i rozwali co najmniej zawory. Mało pali i niestety obrotach powyżej 3500 jest głośny.
Dziennik kosztów dla Renault Scenic II 1.6 i 16V 115KM 85kW
8,4
10,3
~gwito
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Proste auto z prostymi rozwiazaniami. Mocny silnik praktycznie bezawaryjny i dosc trwaly. Przy rozrzadzie warto wymienic kolo zmiennych faz ktore kosztuje ok 300 pln i wytrzymuje ok 120-150 tkm czyli co droga wymiane rozrzadu. Wymiana oleju co 30 tys km. Umiarkowane spalanie jak na automat ok 8 l/100