Lista ocen Renault Scenic II 1.6 i 16V 115KM 85kW 2003-2009 (51) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 60 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tkd
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Wadą są szyby przednie dzielone - z jednej strony po otwarciu okna nie wieje, ale z drugiej strony czasami by się to przydało. Ogrzewanie jest OK, klimatyzacja automatyczna mogłaby być lepiej zaprogramowana. Po pierwsze brakuje mi automatycznego sterowania wewnętrznym obiegiem jak we fiatach (AQS) - czyli jak są zanieczyszczenia to obieg wewnętrzny włącza się automatycznie, podobnie jak jest mocno nagrzany samochód to brakuje żeby na 2-3...
~Pmk
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Częste awarie nawiewów (wtyczka rezustora na wykończniu) oraz jedyna poważna awaria auta (konieczność wymiany kompresora klimatyzacji-stary się rozsypał). PS-brak styku na rezystorze spowodowany był w moim przypadku nadmiarem wiązek które tańczyły na wybojach. Po 3 wizytach u elektryków i nawracającym problemie temat rozwiązany za pomocą 3 opasek kablowych spinających nadmiar kabli pod schowskiem.
~Chemicalsister
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Tutaj nie mam wiele do powiedzenia - wydajność tych układów oceniam jako przeciętną. Oczywiście mogłoby być lepiej - możliwości ustawienia nawiewów nie są wyczerpane. Elementy kombinatoryki są, jak widać obce twórcom tych układów. Nie będę gołosłowna i podam, że chodzi o brak możliwości ustawienia nawiewu na stopy i szybę jednocześnie.
~Piotr
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Bardzo pomagają roletki w tylnych drzwiach. Klimatyzacja jest wydajna, auto szybko się schładza i nagrzewa. Bardzo fajny patent to przednie szyby (otwierają się tylko w 3/4 szerokości - polecam obejrzeć na zdjęciach). Dzięki temu można jechać z otwartymi szybami i nie dmucha nam prosto w twarz - ciekawy zabieg!
~Radek7194
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Klimatyzacja dosyć przeciętna. W ruchu miejskim słabo chłodzi, natomiast w trasie jest zdecydowanie lepiej. Ogrzewanie w zimie wydajne jak i odszranianie szyb. Bardzo dobry dostęp do filtra kabinowego. Niestety spotkały mnie awarie opornika klimatyzacji, a pod koniec eksploatacji wiatrak zaczynał hałasować.
~grzybowo1@vp.pl
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
trochę za głośny wentylator, klima automatyczna po godzinie pracy niezbyt wydajna przestaje jakby chłodzić, trzeba otworzyć okna i przewietrzyć wnętrze i ponownie zaczyna prawidłowo działać - a może to jest tylko moje takie odczucie, ale coś z tym nie gra
~vibes
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Grzeje świetnie, klima chłodzi super, nawiewy dobrze rozmieszczone, ale dostęp do filtra kabinowego typowo francuski:-) panel klimatyzacji automatycznej nieskomplikowany i bardzo intuicyjnie się go obsługuje.
~Waldi
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Zima OK, Lato SUPER-OK. Jednak że wentylator z nawiewem dość głośno pracuje zwłaszcza od 3 biegu nie wspominając o biegu 4 ( można oszaleć przy dłuższym użyciu zwłaszcza na zamkniętym obiegu).
~Witek
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Trochę zbyt wolno rozgrzewa się zimą wewnątrz. Ale przy tej kubaturze - to chyba normalne. Co latem - jeszcze nie wiem. MAm nadzieję, że przy tak oszklonej kabinie klima ma optymalną wydajność.
~Scenic User
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Wentylacja przeciętna. Trochę za słaba jak na wewnętrze gabaryty auta. Przydałby się jeszcze jeden bieg wentylatora. Trzeba trochę poczekać zanim odczuje się zmianę temperatury.