Lista ocen Renault Scenic II 1.6 i 16V 115KM 85kW 2003-2009 (56) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 55 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Radek7194
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Do 100 - 120 km/h bardzo dobrze. Na wolnych obrotach silnika nie słychać, przez co kilka razy zdarzyło mi się zapomnieć, że pracuje. Niestety czar pryska powyżej 120, o czym pisałem przy skrzyni. Brak szóstego biegu powoduje, że scenic na autostradzie wyje niemiłosiernie, a podróż z prędkością 140 - 150 to katastrofa dla uszu.
~abcio28@poczta.onet.pl
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
To drugi parametr, który decydował o jego zakupie. Przyznam szczerze, że parę razy, na parkingu, złapałem się na tym, iż nie zauważyłem, że silnik już dawno włączyłem ... . W czasie jazdy cisza i spokój można delektować się muzyką (głośniki niestety montują za dopłatą, polecam zamontować twitery).... a nie wkurzać na wyjący silnik
~Chemicalsister
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Szału nie ma. Przy prędkości powyżej 90 km/h w kabinie jest już dosyć głośno. Nawet radio nie bardzo radzi sobie z "przebiciem się" przez hałas. Przy prędkości powyżej 120 km/h słuchanie muzyki nie ma sensu.
~Piotr
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Do prędkości 100 km/h - cisza i spokój. Powyżej tej wartości zaczynają dokuczać podmuchy wiatru. Na postoju silnika praktycznie nie słychać - można rozkoszować się ulubioną muzyką :) (audio jest na prawdę świetne)
~Waldi
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Cicho i przyjemnie na trasie. Boczne drogi są w opłakanym stanie i tam już nie jest tak przyjemnie, szyby chroboczą po uszczelkach gumowych, sprzączki pasów stukają o plastiki drzwi, a gaśnica w schowku to dopiero daje koncert.
~Bartek
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Tutaj daję cztery. Jest minivan i niestety nie będzie takiego wyciszenia jak w sedanie. Najbardziej słychać opływ powietrza, gdy jedziemy z wiatrem, jest cisza, opon i silnika praktycznie nie słychać.
~Hiopilita
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Samochód cichy, dobrze wytłumiony, ale potrafi zacząć skrzypieć co jest bardzo denerwujące, a z czym serwis radzi sobie co 3 miesiące smarując uszczelki, prawdopodobnie jakiś błąd w projekcie.
~Heniu
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Tutaj jest źle. Przyczyna jest jednak silnik i skrzynia biegów - konieczność utrzymywania około 2500 o/min, nawet przy normalnej autostradowej prędkości 110-120km/h. Wyżej - bardzo źle
~PolishDriver
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
na skali powinno być idealne...ponieważ czasami po wyjściu z samochodu okazało się że silnik jest włączony ...wtedy człowiek trochę głupio się czuje że tak się zrobił
Dziennik kosztów dla Renault Scenic II 1.6 i 16V 115KM 85kW
8,4
10,3
~tkd
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Jest dobrze, ale w prędkościach autostradowych krótko przełożona 5tka powoduje że przy 140 jest jak w młynku do kawy... niby nie jest bardzo głośno, ale wysokie obroty męczą