Lista ocen Renault Scenic II 1.5 dCi 80KM 59kW 2003-2009 (21) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~M.Uspokojony
Minivan 1.5 dCi 80KM 59kW
mama nie mocnego diesla ,ale przyzwyczaiłem się i oceniam ,że ok, 5,4 średnio myślę w mieście , na trasie jak bardzo przydusisz podejżewam ,że więcej , choć wyświetlacz wylicza średnią 5,4/5,5. Kiedyś jak się postarałem w cyklu mieszanym miałem 4,9 ,ale się starałem i jeździłem dość \"bez komentarza\"ostrożnie.Według mnie - nie serwisuje w aso ,ale u dobrego specjalisty od renault, można wytrzymać.Wydaje mi się tylko ,że za często coś mi tam...
~Florian
Minivan 1.5 dCi 80KM 59kW
koszta utrzymania nie są duże. Np rozbiegł się silnik mojej żonie ( wina mechanika od poprzedniego właściciela który spartaczył skręcenie turbiny - tzw sekcja zwłok) silnik z osprzętem kompletny z rozrusznikiem i turbiną kupiłem za 2,5 tyś zł z przesyłką + 1000 zł wymiana 1,5 roku temu - dane spalania z nowego silnika. Awaria linki hamulca - 120 zł, naprawa wyświetlacza - panelu 200 zł, przyciski do zamykania drzwi oryginał na 4 szt drzwi 17...
~top-auto@wp.pl
Minivan 1.5 dCi 80KM 59kW
Zużycie paliwa nieduże , niestety psują to ceny części... niektórych części. Ramię wycieraczki przedniej szyby z plastiku, cena ponad 300zł ( tylko serwis niestety) Wycieraczki przednie od 100zł w górę poza serwisem, tylne tarcze hamulcowe też drogo jak we wszystkich nowych modelach Renault. Do tego ze wszystkim trzeba jeździć do warsztatu, wymiana żarówki w reflektorze czy filtra powietrza, trzeba wyjmować akumulator a czasem i sterownik....
~rutek
Minivan 1.5 dCi 80KM 59kW
poki co idealnie. zuzycie paliwa jest bardzo male, srednio ok 4.5 litra na 100km. najnizsze mozliwe to jakies 3.8, maksymalne 6.5. na dodatek mozna tankowac opalowke i jak widac nadal jezdzi ; p ceny przegladow sa dosc wysokie z powodu skomplikowanej budowy i dostepy do niektorych zakamarkow. ceny czesci niskie, szczegolnie zamienniki.
~wacio1967
Minivan 1.5 dCi 80KM 59kW
W tym miejscu powinna być jeszcze jedna gwiazdka. Jeżdżę głównie po mieście, a zużycie mam w granicach 5,2 l/100km. Na trasie powinno zejść do około 4 l/100km. Zaznaczam że silnik tylko 80KM. Auto było kupowane z myślą o ekonomicznej jeździe. Żadnych szaleństw. Z silniczka można wykrzesać 130KM bez uszczerbku dla niego. Wtedy spolanie podskoczy do góry. :-)
~Radomir
Minivan 1.5 dCi 80KM 59kW
No i tu bez dyskusyjne 6+. Cena zakupu dzięki nieuczciwym handlarzom (których nie polecam) jest baaarraadzo miła. Spalanie poniżej normy, brak usterek, eksploatacja jak wszędzie.
~mariowrock
Minivan 1.5 dCi 80KM 59kW
jestem pod wrazeniem tego silnika ma tylko 86 konikow a daje spokojnie rade i to zuzycie ropy poprostu cud srednie oscyluje w granicach 5,7-6,0 litra w miescie (wroclaw duzo korkow)
~m.jaroszynski@wp.pl
Minivan 1.5 dCi 80KM 59kW
Powiem jedno silnik 1,5 zachował elastycznoś mimo małej pojemnośći a przy tym pali w granicach 5,4 l. Serwisować też nie trzeba za często, a ceny używanych są rozsądne.
~kajek59
Minivan 1.5 dCi 80KM 59kW
spalanie super,ceny części w normie(ZAMIENNIKI),słaby serwis,trzeba mieć swoiego (dobrego)mechanika.
Dziennik kosztów dla Renault Scenic II 1.5 dCi 80KM 59kW
5,6
~mib-bim
Minivan 1.5 dCi 80KM 59kW
Zużycie w miescie max 7l ale trzeba mieć naprawdę ciężką nogę. Przeważnie nie przekraczam 6 l/100km