Lista ocen Renault Scenic II 1.5 dCi 80KM 59kW 2003-2009 (18) - Silnik

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Florian
Minivan 1.5 dCi 80KM 59kW
Osobiście bardziej wolę charakterystykę pracy silników forda, ale ten jest też fajny. Elastyczny , mało pali. Na jedno tankowanie czyli ok co 1000 km dolewam ok 0,5 litra oleju. Silnika nie katuję wiec jeździ i tyle. Bardzo istotny element. Warto poprosić mechanika o sprawdzanie turbiny, bo jej nieszczelność może doprowadzić do rozchuśtania się silnika. Pamiętajmy w takiej sytuacji przy manualu 5 bieg i hamulec i puszczamy sprzęgło zatrzymując...
~M.Uspokojony
Minivan 1.5 dCi 80KM 59kW
Nie należy oczekiwać cudów od tych 80 koni ,ale wiemy na co się decydujemy .Ja się do niego przekonałem ,aż się zdziwiłem ,ale przy prędkościach ponad 100 już trochę brakuje, choć da się jechać.W mieście daje radę bez problemu.Fajnie elastyczny jak na tę moc.Wydaje się też ,że popracuje dość długo bo nie jest wyżyłowany.
~rutek
Minivan 1.5 dCi 80KM 59kW
Silnik o bardzo przyjemnym, delikatnym \'\'terkotaniu\'\'. 80 koni wystarczy, ale tylko do spokojnej jazdy, auto jest za to bardzo ekonomiczne, aby dobrze przyspieszac trzeba go wysoko krecic. Silnik w moim przypadku jak dotad w 100% bezawaryjny.
~Radomir
Minivan 1.5 dCi 80KM 59kW
Cicho, spokojnie, przyzwoita elastyczność. Kupiłem po wymianie rozrządu, wtrysków i regeneracji pompy - mam spokój na jakiejś 60 - 80 tysięcy. Po przejechaniu 7 000 km brak uwag. Czasem brak mocy, ale to świadomy wybór.
~mib-bim
Minivan 1.5 dCi 80KM 59kW
1.5 l dci - 80KM troszeczkę za słaby do poruszania się poza miastem, jednak w miscie sprawdza się znakomicie (spalanie w cyklu miejskim w granicach 6l /100 km)
~kajek59
Minivan 1.5 dCi 80KM 59kW
do tego do czego przeznaczony jest ten samochód silnik spełnia zadanie,jest w miare cichy i elastyczny (do 110 km/h)
~colbek@o2.pl
Minivan 1.5 dCi 80KM 59kW
po przekroczeniu 2800 obr/min slychac jakby dranie plasiku pod maską. co to moze byc. jezeli ktos wie prosze o pomoc colbek@o2.pl
~m.jaroszynski@wp.pl
Minivan 1.5 dCi 80KM 59kW
Jak na 1,5 disel i jego gabaryty to przyzwoicie się zbiera. Kultura pracy bez zarzutu (relatywnie mały klekocik)
~wacio1967
Minivan 1.5 dCi 80KM 59kW
Mała moc (nie ma co porównywać do starego scenica 2,0) ale to zużycie paliwa. Rewelka.
Dziennik kosztów dla Renault Scenic II 1.5 dCi 80KM 59kW
5,6
~top-auto@wp.pl
Minivan 1.5 dCi 80KM 59kW
Silnik super, jak na diesla 80kM to cichy i wystarczający do takiego samochodu a przy tym oszczędny.