Lista ocen Renault Thalia II 1.2 16v 75KM 55kW 2008-2012 (24) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~AKP 09
Sedan 1.2 16v 75KM 55kW
Auteczko jest ekonomiczne. Oczywiście pojęcie to jest mocno względne. Z pewnością Thalia nie ustanawia tu rekordów świata. Po prostu jest dokładnie 'pośrodku' pomiędzy innymi markami. Na 'osłodę' tego wszystkiego są przeglądy. Jak się dowiedziałem co i jak, oczy tarłem ze zdziwienia i pytałem po 4 razy o to samo... Przeglądy co 30.000 km ! Wymiana oleju co 2 lata, w ogóle pierwszy przegląd dopiero po 30.000 km. Po prostu tylko jeździć,...
~spikermkay@gmail.com
Sedan 1.2 16v 75KM 55kW
Zużycie paliwa zadowala. W porównaniu z podobnymi modelami innych producentów, wyposażonych w silnik benzynowy o podobnej mocy jest naprawdę nieźle. Cena przeglądu również pozytywnie zaskakuje - za I przegląd gwarancyjny zapłaciłem ok. 580 PLN brutto, choć wcześniej straszono mnie ceną na poziomie 900- 1000 PLN brutto.
~PiotrWwa
Sedan 1.2 16v 75KM 55kW
Duża ładowność, dużo miejsca, zrywny silnik, a pali jak maluch. Pierwszy przegląd 350zł w ASO w W-wie. Drugi 540zł - dla mnie to jest naprawdę mało. Do tej pory żadnych awarii - trzeba po prostu z głową eksploatować. Jak za to, co oferuje, to koszt utrzymania jest naprawdę jak przysłowiowego malucha.
~em
Sedan 1.2 16v 75KM 55kW
W średnich miastach słabo ekonomiczny silnik. 8.8l/100km do 8.0l/100km niezależnie od pory roku. Na trasie można przejechać z 5.4l/100km jadąc częściowo ekspresową do 120-130km/h oraz krajówkami 90-100km/h. W większych miastach z obwodnicami można zejść do 7l/100km.
~ArturKrk
Sedan 1.2 16v 75KM 55kW
Jak na autko z takim bagażnikiem, przestrzenią wewnątrz dla pasażerów to rewelacja. W mieście spalanie 7l latem, 7,5-8L zimą. W trasie przy rozsądnych prędkościach ze spokojem można utrzymać 6L. Jednym słowem, średnie spalanie takie jak w katalogu.
~Rafał
Sedan 1.2 16v 75KM 55kW
W mieście z klimą 7,5 litra latem średnio więc nie jest źle w zimie ok 9 litrów, natomiast na trasie przy 5 osobach z bagażem i z włączoną klimą poniżej 6 litrów.
~SylwekŁódź
Sedan 1.2 16v 75KM 55kW
Z jednej strony to auto nie ma żadnych osiągów. Z drugiej nie pali dużo, a przeglądy są śmiesznie tanie. Co do napraw, to...o tym dalej.
~Gormit
Sedan 1.2 16v 75KM 55kW
Zużycie paliwa jest zadowalające (trasa ok. 5,5 ltr/100, miasto ok. 6-7 ltr/100), przeglądy są niezwykle rzadko. Auto jest naprawdę przyjemne dla portfela.
~Renault Thalia II
Sedan 1.2 16v 75KM 55kW
Ceny części nie są super tanie , ale jak dbasz i systematycznie wymieniasz ,to nie odczujesz zbyt wysokich kosztów .
~Krzysztof1202
Sedan 1.2 16v 75KM 55kW
Jak na Francuza małe spalanie. Można na trasie nawet zejść poniżej 5 litrów ale trzeba jechać ok. 70 na godzinę.