Lista ocen Renault Thalia II 1.2 16v 75KM 55kW 2008-2012 (28) - Silnik

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~AKP 09
Sedan 1.2 16v 75KM 55kW
Silnik 1.2 !? - nie wiem kto wpadł na pomysł, żeby nazwać ten silnik 1.2 (toż to tylko 1140 ccm!!!) Jednostka jest cicha i oszczędna. Pod względem dynamiki jeżdżenie tym autkiem przypomina trochę jazdę słynnym 'Maluchem', co nie wszystkim przypadnie do gustu (zwłaszcza wyprzedzającym TIR'y, hehe). Za to elastyczność silnika - bardzo fajna. Wystarczy ruszyć z miejsca. Potem można już prawie wszystko na czwórce. Generalnie: po prostu jedzie się.
~SylwekŁódź
Sedan 1.2 16v 75KM 55kW
Powiem tak - silnik w tym samochodzie to najmniejsze zło. Nie pali więcej niż 9 litrów na 100 km w mieście. Elastyczna dwójka i ... tyle. Maksymalna prędkość, jaką wycisnąłem to było 175km/h. Do 70km auto ciche, powyżej tej prędkości czuć, że to renault. Ból taki, że można kręcić obroty, a auto i tak nie idzie, mimo że jest stosunkowo lekkie.
~Rafał
Sedan 1.2 16v 75KM 55kW
Silnik 1,2 75KM to totalna porażka w tym samochodzie. Zbiera się gorzej od malucha a przy włączonej klimie rower jest szybszy. Przy 5 osobach z bagażem możemy zapomnieć o wyprzedzeniu czegokolwiek. Żałuję, że nie kupiłem 1,4 98KM. Co do kultury pracy do 90kmh jest ok ale powyżej wszystko buczy i świszcze. 1 gwiazdka tylko i wyłącznie za elastyczność.
~luque1
Sedan 1.2 16v 75KM 55kW
Chodzi cicho i równo. Mocy ma ile ma :) Na 5 biegu można jechać 50km/h, bardzo elastyczny i wtedy oszczędny. Przyśpieszenia nie ma, szczególnie z 1 biegu, wiec z pod świateł nie ścigajcie sie ;) Spalanie w mieście spore ale miasto duże no i korki też... ok. 9l narazie (uczę się nim jeździć)
~ArturKrk
Sedan 1.2 16v 75KM 55kW
Rewelacyjny cichy i bardzo elastyczny silnik. Kiedy kupowałem, wahałem się między 1,2 a 1,4 - nie żałuje wyboru (1,4 więcej pali, głośniej chodzi). Pali bardzo mało (7L/100km miasto, trasa niecałe 6L/100km), elastyczność na 4tym biegu bardzo duża. Przy jeździe po mieście bardzo cichy.
~michal
Sedan 1.2 16v 75KM 55kW
Jezeli wyzszy zakres obrotow nie przeszkadza, to wprost idealny na miasto. na trasie i tak na wschodzie polski nie ma sie gdzie scigac, w porownaniu z mulasta i cieknaca wiecznie z ukladu chlodniczego fabia 1,4 po prostu strzala.
~em
Sedan 1.2 16v 75KM 55kW
Silnik w mieście trochę za bardzo się nagrzewa w upalne lato i dużo pali. Na trasie trochę lepiej, jednak brakuje mu trochę na ekonomiczną jazdę po ekspresówkach / autostradach.
~titus
Sedan 1.2 16v 75KM 55kW
Cóż demonem prędkości nie jest, ale to auto nie do tego ma służyć. Kubicą w nim się nie zostanie, ale np. Corsy 1.2 zostaną w tyle... Zdecydowanie cichszy niż Opel.
~Geniek
Sedan 1.2 16v 75KM 55kW
Silnik niby 75 koni, ale ma przy obrotach powyżej 4,5 tys. obrotów niezłe odejście. Jak na swoja pojemność, silnik bardzo dynamiczny jak się przydusi, a przy tym elastyczny.
~Buczi
Sedan 1.2 16v 75KM 55kW
Przez 2 lata nie zrobiłem nic. Po zakupie standardowo cały zestaw rozrządu z pompą wody (1000zl z robocizna), oleje co 10 tys. kilometrów