Lista ocen Renault Twingo II (34) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~RS fun
Hatchback 3d 1.6 16v 133KM 98kW
Brak większej ilości materiałów wygłuszająco izolacyjnych powoduje, że po nagrzaniu silnika nawet przy najniższej temperaturze chłodzenia z nawiewów leci ciepłe powietrze. Ale w takich sytuacjach jest klima automat. Przy gorących dniach klima na Low i na maxa daje przeżyć bez problemu. Na grzanie zimą nie ma co narzekać, zdecydowany postęp do Twingo I.
~neon2909@wp.pl
Hatchback 3d 1.5 dCi 65KM 48kW
Klima mimo że manualna działa świetnie. Bardzo szybko wyziębia wnętrze. Możliwość i mnogość przełączania nawiewów na poziomie samochodu średniej klasy. Przydałyby się uchylne szyby z tyłu pojazdu. Ja jednak z tyłu nie siedzę i nie odczuwam potrzeby posiadania tego :-). Nawiew nie jest dokuczliwie hałaśliwy ale bardzo wydajny.
~WTQ
Hatchback 3d 1.2 58KM 43kW
Spodziewałem się zupełnie czegoś innego, mianowicie szybkiego nagrzewania się auta i słabej wentylacji. Tymczasem wentylacja jest wyśmienita, ale samochód nagrzewa się wolno. Nie przejeździłem nim jeszcze zimy, ale jak na tą porę roku wydawało mi się, że grzać będzie znacznie szybciej. Pożyjemy, zobaczymy...
~bjozefowicz
Hatchback 3d 1.6 16v 133KM 98kW
Narazie jest zima i wszystko działa świetnie. W przeciwieństwie do wielu diesli szybko się nagrzewa a dzięki automatycznej kimie można zapomnieć o konieczności ciągłego kręcenia gałkami.
~Kichot
Hatchback 3d 1.2 16v 75KM 55kW
Momentalnie chłodzi i grzeje, oczywiście wentylację trzeba czyścić, odkażać ale to normalne w każdym aucie i jak się o tym nie zapomni to będzie działać latami.
~Rafał
Hatchback 3d 1.2 16v 75KM 55kW
Ogrzewanie działa bardzo sprawnie i szybko nagrzewa wnętrze, natomiast klimatyzacja mogłaby być wydajniejsza. Nadmuch na 3 i 4 biegu działa bardzo głośno.
~Kb
Hatchback 3d 1.2 TCe 16v 100KM 74kW
Klimatyzacja chłodzi, jak powinna, ogrzewanie też działa dobrze, jedynie denerwuje mnie brak kontroli nad poszczególnymi elementami instalacji.
~jogi67@o2.pl
Hatchback 3d 1.6 16v 133KM 98kW
Klimatyzacja automatyczna działa wzorowo. Podobnie system nawiewów i ogrzewania. Fajny gadżet w postaci przycisku \"dobra widoczność\"
~neon2909@wp.pl
Hatchback 3d 1.5 dCi 65KM 48kW
Jak na diesla, bardzo szybko się nagrzewa. Bynajmniej w stosunku do Forda Focusa II FL. Odrobinę drażni brak wskaźnika temperatury silnika.
Dziennik kosztów dla Renault Twingo II
6,1
6,6
7,3
~panfil.jurek@gmail.com
Hatchback 3d 1.2 TCe 16v 100KM 74kW
Mam automatyczną klimatyzację.Opłaciło się dać parę złotych więcej i dzięki temu nie mam żadnych problemów.Jeden ruch i powietrze szybko usuwa parę z szyby.