Lista ocen Rover 45 (57) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 72 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Myski
Sedan 1.8 i 16V 117KM 86kW
Po za przezwojeniem alternatora zaraz po zakupie, prawdopodobnie, bo raczej nie wymiana. Brak jakichkolwiek poważnych usterek. PO akcji z alternatorem, chyba daje troszkę większe napięcie stąd konieczna była wymiana rezystorów w nadmuchu. Aha i jeszcze regulator przepływu ogrzewania coś w ten deseń ale to zupełnie usunąłem i jest przewiew cały czas ale to i lepiej suchsze autko :)
~Johnny007
Hatchback 1.8 i 16V 117KM 86kW
Tu również nie obyło się bez przygód. Raz na trasie z dalszej jazdy wyeliminował mnie alternator, który padł i wymagał wymiany na inny. Druga przygoda to oczywiście jakżeby inaczej uszczelka pod głowicą. Pewnego dnia zobaczyłem pod silnikiem wielką kałużę. Był to płyn chłodniczy który wypłynął spod padniętej uszczelki. Wymiana konieczna.
~A.J
Sedan 1.6 i 16V 109KM 80kW
Auto nigdy nie zawiodło mnie na trasie. Przejechałem 6 razy trasę Polska - Anglia i nigdy nie potrzebowałem pomocy drogowej. Kierowca jednak musi pamiętać o słabych uszczelkach pod głowicą w tych autach. Należy najpierw dobrze rozgrzac silnik spokojną jazdą. (Samochód nie dla młodych gniewnych którzy lubią odpalić auto i od razu szaleć).
~Arek
Sedan 1.6 i 16V 109KM 80kW
Tutaj jest podobnie. Jedyny problem uszczelka pod głowicą. Jest delikatna. Należy użytkować auto z głową. Nie należy przekraczać 3 tyś ob/min przez pierwsze 10 minut. (silnik musi się nagrzewać powoli) dlatego uważam że auto nie nadaje się dla młodych kierowców którzy zaraz po zapłonie silnika zaczynają szaleć i pokazywać swoją ułańską odwagę.
~góral
Hatchback 2.0 TD 101KM 74kW
przepływomierz ale nie wiem jak było użytkowane wcześniej więc ogólnie jest nieźle! A JEŻELI KOMUŚ PADNIE PRZEPŁYWOMIERZ TO PO PROSTU GO ODŁACZCIE!! SAMOCHODZIK SPALI MOZE Z 0,5 LITRA WIECEJ NA 100KM ALE ŻADNEGO INNEGO WPŁYWU NA UŻYTKOWANIE AUTA NIE BĘDZIE!! DOWIEDZAŁEM SIĘ O TYM W AUTORYZOWANEJ STACJI ROVERA I TAK TEŻ ZROBIŁEM I JEŻDŻE I JEŻDŻE
~Bartek
Hatchback 2.0 TD 101KM 74kW
Z poważnych usterek miałem tylko jedną- zablokowana łapa sprzęgła. Objawy to coraz mniejszy skok sprzęgła, ślizgająca się tarcza. Czasem pomaga przesmarowanie środkiem penetrującym z zewnątrz. U mnie skończyło się zdjęciem skrzyni.
~rabix
Sedan 2.0 TD 101KM 74kW
Jeszcze mnie nie zawiódł. Przez 6 lat naprawiłem może ze trzy usterki nie wymagające natychmiastowego przerwania jazdy. Oprócz standardowych przeglądów (oleje filtry klocki rozrząd) zainwestowałem w niego może z 500 zł.
~freeman53
Hatchback 1.8 i 16V 117KM 86kW
Proponuję po zakupie rozmawiać i innymi użytkownikami, bo ilość mechaników znających te silniki mocno ograniczona, a obsługa inna niż VW (mam też Seat także to zupełnie inne pojazdy i inne awarie)
~pawel
Sedan 2.0 TD 101KM 74kW
w pierwszym tygodnu siadla pompa wtryskowa(bosch) ktora jest bardzo droga w naprawie i pozniej i tak bedzie sie chrzanic . caly samochod to jednorazowka jak torba z pssu
~kazik_blaut
Hatchback 1.4 i 16V 103KM 76kW
przez rok użytkowania nie miałem żadnej usterki. Wymieniłem nowy rozrząd oleje filtry świece i nowy wachacz przedni Jak do tej pory autko spisuje się doskonale