Ocena kierowcy - Rover 75 Kombi

Jarosław, 11 lat temu
Silnik 2.0 CDTi 131KM 96kW
Rok produkcji 2004
Rover 75 Kombi 2.0 CDTi 131KM 96kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Jako przeciwnik automatów muszę powiedzieć że w jeździe cywilnej (rodzinnej) rewelacja
Silnik : Podobno układ paliwowy czuły, także żadnych \"dziwnych stacji paliw\"
Układ elektryczny : kiepsko wymyslona przez inżynierów tylna szyba, szybko pada ogrzewanie jej
Mogę śmiało polecić Rover 75 2.0 CDTI w automacie. Mojego szybko nie oddam. Początkowo mnie przeraził swoją wielkością ale szybko się polubiliśmy. Mit o ciągle psujących się anglikach został prawie obalony - prawie bo ten model to praktycznie bmw w innej skórze, więc... Ilość przydatnych gadzetów takie jak, moduł komfortu, automatyczne wycieraczki, ogrzewanie postojowe, tempomat, samościemniające się lusterko wew. i wiele innych sprawi że w aucie czuje się przyjemnie. Bagażnik jak to w kombi duży. Silnik dobrze sobie radzi z budą. Jedynie kilka wymienionych w opisie niedogodnień powstrzymują mnie przed oceną 5, a zasługuje
Elastyczny, dobrze wyciszony, mocny juz od 1700 obr/min, jedyny minus to właściwie za wtryski które mam do naprawy, przez co autko mi więcej pali i nieco drży no ale mysle że po naprawie będzie ok
Byłe przeciwnikiem automatów. Może nie jestem teraz fanem tego typu skrzyni ale jest rewelacyjny do jazdy po mieści i w ogóle jako w aucie dla rodziny. Oczywiście dzięki tym wygodom więcej pali ale cóż, cos za coś. Oczywiscie ma kilka wad automat ale chyba więcej zalet ;)
Mam auto 2 lata, przejechałem ponad 40 tys. Nic nie stuka, nic nie puka. Nawet końcówek drążków kierownicy jeszcze nie robiłem. Auto mało sportowe :D ale i nie takiego się spodziewałem. Przy ostrzejszej jeździe pasażerowie muszą się mocno trzymać.
Przesiadłem się z mniejszego i wyższego auta i początkowo byłem przerażony. Szczególnie ten tunel w lusterku wewnętrznym... Ale nic bardziej mylnego, auto jest bardzo intuicyjne przy parkowaniu. Ma prawie 5 m a poruszać się można jak maluszkiem... no prawie
Wszystko na właściwym miejscu. Bardzo poręczny. Jedynie mogę się przyczepić do: 1. braku oświetlenia przycisków na kierownicy; 2. mocno ukryty panel sterownie ogrzewania postojowego; 3. przycisk awaryjnych i blokady centralnego na środkowej konsoli. Generalnie jest tak zaprojektowany, że jeśli ustawi się przyrządy dobrze to automatyka (moduł komfortu) zadba o wygodę. No i ten przycisk odparowywania i odmrażania przedniej szyby.... miód ;)
Klimatyzacja błyskawicznie schładza w gorące dni, webasto szybko ogrzewa wnętrze w nawet największe mrozy. Dodam tylko że są nadmuch nawet na szyby w bagażniku :)
dla 4 osób komfort jest naprawdę wysoki.
Jak na 4 celidrowego diesla - ciężko o lepeij wyciszone auto w tej klasie
koszty nie są dramatyczne. Na pewno pali sporo ale można dużo zaoszczędzić po prostu nogą -różnica przy dynamicznej i spokojnej jeździe jest znacząca. Oleje, fitry co 12-15 tys. i auto naprawdę nie generuje dodatkowych kosztów
Auto mało popularne więc tez ceny nie tak wyśrubowane a jakość i komfort są naprawdę na wysokim poziomie. Oczywiście jak na tą klasę.
Przez dwa lata jazdy, wymieniłem jedynie uchwyty zawieszenia za 300 zł z ustawieniem zbieżnosci. Nic więcej. aaa jeszcze ogrzewanie tylnej szyby musiałem naprawić za 50 zł. Żarówki te mocniejsze szybko się palą.
Ani razu auto mnie nie zawiodło, nic nie robiłem z dużych rzeczy. Czeka mnie napraw dwóch wtrysków.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDTi 131KM 96kW [l/100km]

8,8