Ocena kierowcy - Rover 75 Sedan

Hołowczyc Marcin, 8 lat temu
Silnik 2.5 V6 177KM 130kW
Rok produkcji 2000
Rover 75 Sedan 2.5 V6 177KM 130kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Najbardziej pozytywnie zaskoczyło mnie zawieszenie mimo że jest bardzo wygodnie to prowadzenie prawie jak w sportowym aucie, a do tego silnik który ma ciekawą charakterystykę im wyższe obroty tym żwawiej wkręca się i nie jest tak słaby w niskim zakresie obrotów jak civic
Układ hamulcowy : zmieniałem przewody hamulcowe długie były skorodowane
Zawieszenie : chcąc nie chcąc zawieszenie jest drogie ale wytrzymuje więcej jak w audi a4
Karoseria : Umnie łatałem próg był lekko skorodowany ale tragedii z korozją poza tym niema
Rover 75 to bez wątpienia bardzo ładne auto z prawdziwymi niklami a nie plastik niema co ukrywać że w tym budżecie praktycznie nie ma konkurencji bo takiego ładnego wnętrza jak u mnie i z takim wyposażeniem niema czyli dwustrefowy klimatromik 8 poduszek ele szyby lusterka elektryczny szyber zadbane skóry itd . A do tego ten piękny dźwięk v6 . Może auto jest tanie ale daje naprawdę frajdę że się je ma i czuć trochę luksusu wbrew pozorom w audi a4 b8 czułem się jak w jakimś zwykłym przeciętnym aucie bez rewelacji , a rover 75 ma ten swój urok. Psuje całokształt tylko kierownica gdzie ze skóry szybko wyciera się farba.
Świetny silnik który na wolnych obrotach jest trochę ospały ale na wysokich obrotach potrafi pokazać pazur mimo wagi prawie 1600 kg 177 koni wydaje się mało ale potrafi jakoś zruszyć. Jak na 2.5 litra jak się używa obroty rozsądnie potrafi spalić mało.
Trochę długie skoki lewarka biegów , idealnie dobrane przełożenie .
To jest największy plus tego auta prowadzi się wygonie i zarazem pewnie nie ma problemu z zarzucaniem tyłu czy myszkowaniem. Jedyny drobny minus to trzeba podczas szybkich ostrych zakrętów spoglądać na prędkość bo auto sprawia takie wrażenie że wydaje się dużo wolniej jak jest w rzeczywistości. Nawet hamulce są bardzo dobre i nie mają problemów że przy szybszej jeździe się przegrzewają podczas do hamowań.
Komfort jest doskonały nie jest za miękko ani też za twardo a do tego przepięknie i pewnie rover się prowadzi w suchym i mokrym bez niespodzianek.Co do widoczności to mi słupek boczny z lewej troszkę zasłania ale tylko trochę bo siedzenie mam dość daleko do tyłu ale za to słupki u szyby mimo że są nie najwęższe to jest jak należy dla mnie spoko idealnie , gorzej jest do tyłu tu to się jedzie na czuja bo szyba jest dość mała . Ogólnie mogło by być lepiej ale może być .
Mi akurat wszystko pasuje tylko minus to klima która sama się włącza np. z podgrzewaniem szyb czy lusterek trochę to drażni bo na zimnego ten silnik trochę pali a tu jeszcze zwiększa się spalanie przez klimę trzeba za każdym razem przy odpaleniu niepotrzebne wyłączyć bajery ale to z drugiej strony ok
Coś pięknego dwustrefowy klima tronik a do tego jeszcze szyberdach wszystko działa jak należy chłodzi i grzeje tylko że w dużych mrozach dość długo trzeba czekać aż silnik się nagrzej aż poleci ciepłe trwa to 3-4 kilometry
Jak na tak duże auto to miejsca jest średnio z przodu nie ma się do czego przyczepić ale z tyłu to słabo ale sporo więcej i tak jak w audi a4 zależy jak na to spojrzeć
Jest super cicho w hondzie coś takiego jak wyciszenie nie istnieje.
Nie ma co czarować silnik duży 2.5 do tego v6 to musi swoje spalić ale jak na moc i wagę auta pali stosunkowo mało najwięcej na krótkich trasach kiedy silnik się rozgrzewa ,ale też w trasie idzie spalić 7 na sto bez większych problemów nawet przy 100 km/h ale w mieście na ciepłym silniku to na pewno nie mniej jak 12 ale też z kolei ciężko przekroczyć 16 chyba że non stop z gazem w podłodze. Mi średnio spala 12 na sto ale delikatnie to raczej nie jest. Ogólnie części dość tanie ale są też wyjątki gdzie trzeba trochę zapłacić ale z reguły najdroższa jest robocizna mechanika bo przeważnie szybko nie jest i trzeba dużo rozbierać
Stosunek ceny do jakości doskonały ciężko znaleźć auto które będzie wyglądało ładnie i do tego tak wyposażone w tym budrzecie
ogólnie to drobiazgi ale to głównie przez zaniedbanie przez poprzedniego właściciela
Jak narazie jeszcze nie miałem poważnej usterki

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 V6 177KM 130kW [l/100km]

10,8