Lista ocen Saab 9-5 II (22) - Ergonomia

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~esse
Kombi 1.9 TiD 150KM 110kW
Za ergonomię kupiłem to auto. W ogóle nie szukałem takiego Saaba, ale wsiadłem do niego raz i czułem się jakbym jeździł nim od zawsze. Przemyślane położenie każdego przełącznika, wszystko łatwe w obsłudze i pod ręką. Jedyne co można się przyczepić to kilka źle przemyślanych funkcjonalności w komputerze pokładowym i radiu. Jak już mowa o wnętrzu to rozczarowuje ono troszkę wykonaniem w klasie Premium. Niby plastiki konsoli dobrej jakości, niby...
~mozart1@op.pl
Sedan 1.9 TiDS PF 150KM 110kW
Szerokie drzwi, doskonale wyprofilowane fotele z niezastąpioną elektryczną regulacją, każdy znajdzie możliwość ustawienia kierownicy w położeniu dla niego najwygodniejszym, przestronność auta oraz deska rozdzielcza na 6- duża nienapakowana i niezwykle funkcjonalna zarazem. Mnóstwo schowków, skrytek uchwytów na kubki, gładka przestrzeń bagażowa i bardzo przyjemny podłokietnik. Te wszystkie cechy składają się na najwyższą ocenę w tej...
~kowi
Sedan 1.9 TiDS PF 150KM 110kW
Podręcznikowo, chociaż brakuje miejsca na telefon. Kierownica mogłaby mieć większy zakes regulacji, ale to już czepianie się. Genaralnie wszystko na miejscu, bardzo intuicyjnie, estetycznie i fukcjonalnie. Dyskretna elegancja, podobnie jak volvo chociaż zupełnie inny sytyl. Czuć w nim duszę. Jak kilka tat temu wsiadłem do saba, wiedziałem że kiedyś go kupię, chociaż po drodze było kilka innych marek.
~matkomosa
Sedan 1.9 TiDS PF 150KM 110kW
Swietna ergonomia, wszystko dopasowane pod kierowce, w samochodzie mozna spedzic dlugie trasy. Jeden maly minus, mianowice przycisk swatel przeciwmglowych jest umieszczony razem z przyciskami night pannel oraz ze skladaniem lusterek z prawej strony niedaleko kolumny kierownicy, czasami mozna sie pomylic i w trakcie jazdy zlozyc sobie lusterka zamiast wlaczyc swiatla.
~Haka
Kombi 2.0 t 150KM 110kW
Ergonomia, prosta, user friendly, fizyczne pokrętła mimo dotykowego ekranu. Wszystko intuicyjne jak w przysłowiowym VAG-u. Logicznie rozmieszczone - do bólu. Najważniejsze funkcje idą z kierownicy. Ustawny podłokietnik ze schowkiem. Minus za tylko jeden uchwyt na kawę. Wygodne fotele z niezłym trzymaniem bocznym, grzane plus regulacja lędźwiowa.
~Metthew
Kombi 2.0 t 150KM 110kW
Kokpit tego myśliwca żywcem wyjęty z uskrzydlonego brata to niedościgniony wzór ergonomii. Wnętrze niespotykane. Dużo ciekawych i praktycznych rozwiązań jak Night Panel, Follow Me Home, automatyczne podgłaszanie radia wraz ze wzrostem prędkości czy też podwójne zasłony przeciwsłoneczne.
~Hindenburger
Kombi 2.0t BioPower (180KM) Sentronic 175KM 129kW
Żadnych uwag - schowki w bagażniku, we wszystkich czterech drzwiach, na oparciach siedzeń i pod nimi, klimatyzowany schowek, wszystkie przyciski tam gdzie się ich spodziewasz, podwójne osłony przeciwsłoneczne, podłokietnik regulowany przód-tył, uchwyty na kubki w tylnym podłokietniku, itd.
~Robert
Sedan 1.9 TiDS PF 150KM 110kW
Nawyki z innych aut mówią - to auto nie jest za żadne skarby ergonomiczne, stacyjka po środku, przyciski od szyb po środku, wszystko inaczej. Właśnie za to pokochałem to auto - jest mega nietuzinkowe, wszystkie te patenty są rewelacyjne. Teraz to Saab jest dla mnie wzorem.
~Hubert Gotycki
Kombi 2.0 t 150KM 110kW
Najwiekszy plus tego auta to FOTELE . Klasa sama dla siebie, przesiedzialem dziesiatki roznych modeli i nigdzie nie bylo tak wzgodnie, zastrzezenia mam jedynie do polozenia wlacznikow tempomatu i cyklicznej pracy wycieraczek, zaslaniane przez ramiona kierownicy.
~marek
Sedan 1.9 TiDS PF 150KM 110kW
Wszystko na swoim miejscu. Maly problem z ustawieniem nawiewu i ogrzewania. Musze poczytac w instrukcji. Z przyzwyczajenia szukam kluczyka stacyjki przy kierownicy ale to nie wina samochodu.