Lista ocen Saab 900 II (69) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 56 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~majmajk@o2.pl
Hatchback 2.0 Turbo 185KM 136kW
Ten samochód nigdy mnie nie zawiódł - łańcuch rozrządu :). Pamiętajcie o wymianie oleju co 20.000tys. max. z Drobiazgów lubią się wypalać piksele ekranu przy komputrze pokładowym. Linka od skrzyni biegów jeśli ciężej zaczną wchodzić wymieńcie ja ale tylko na oryginalną. Wycieraczki na kloszach przednich lamp zawsze nie działają:) mechanizm zamykania drzwi w 5d szczególnie tylnych może sie zaciać ale to nie problem.
~12ab@wp.pl
Hatchback 2.0 i 131KM 96kW
Zdjołem boczki drzwi żeby nasmarować mechanizmy podnoszenia szyb (po 10 latach należy im się odrobina smaru). Fabryczne zabezpieczenia przed upływem czasu w tych autach są rewelacyjne, wnętrza drzwi nie były nawet bardzo zakurzone!!! Nie mogłem w to uwierzyć, nawet się nie poprudziłem przy tej operacji. Jak auto jest tak świetnie wykonane to co zadrobiazgi mają się tam psuć? - odukać ;)
~marek.lenski@wp.pl
Hatchback 2.0 i 131KM 96kW
nowy to on nie jest.juz wymienilem wszystkie amortyzatory i drazki.oczewiscie przez nasze drogi.dwururke,stara byla to normalne troche lat juz ma.to sie przepalila.i teraz cos klima padla.i wsteczny wypada ale juz takiego kupilem,te samochody juz tak maja,przez zabezpieczenie na skrzyni,aby wyjac kluczyk trzeba wrzucic wsteczny,radze usunac te gowno w jakims dobrym zakladzie
~Tommy
Hatchback 2.0 i 131KM 96kW
Przez rok padly: raz przelacznik swiatel dlugich (koszt dlubaniny elektryka30zl), obecnie spryskiwacz (mysle ze ponizej 30zl), wymienilem akumulator po zgonie po 3tygodniach niejezdzenia w zimie ale to akurat normalne zuzycie bo nie byl wymieniany od lat, silownik klapy bagaznika (uzywany 30zl).
~Maciek
Hatchback 2.0 i 131KM 96kW
Mam to auto od 3 lat i nie przypominam sobie o żadnym drobiazgu, który by mi doskwierał. Tylko zerwana żylka do podnoszenia przedniego siedzenia. A no i guma łącząca chłodnice z silnikiem (to byla jedyna usterka, która unieruchomiła to auto, guma kosztowała 120zl)
~grzesku244
Coupe 2.0 -16 Turbo 185KM 136kW
Samochód ma swoje lata,więc pewne sprawy mogą się wydarzyć.Wymieniłem listwę zapłonową (najlepiej wozić taką w zapasie!)-czuły punkt w Saabach!!!,wymieniona pompa wody bo ciekła,wymieniony zymering,wymieniny tylny i śr tłumik ,wymieniony silnik krokowy.
~promotion@onet.pl
Cabrio 2.3 150KM 110kW
ogólnie dobra , może akurat mnie trafiło , ze konieczna była wymiana łańcuch rozrządu ( koszt 2500 zł) który podobno wymienia się dopiero po 250tys.km , jakieś drobne sprawy w zawieszeniu - np. wachacz ( pasuje od opla ) ale to raczej wina naszych dróg
~jkg95
Hatchback 2.0 i 131KM 96kW
Drobne usterki się zdarzają jak w każdym samochodzie. Przez 10 lat jak mam styczność z tym samochodem to mogę powiedzieć że awaryjność jest w normie w moim modelu i średni koszt relatywnie nie jest aż tak wysoki.
~Maco
Coupe 2.0 i 131KM 96kW
Ja nie miałem dotychczas żadnych problemów. Kupiłem auto z niedziałającym silnikiem chowania anteny, a właściwie z zerwanym paskiem, który silnik kręci. To częsty objaw w saabach. Poza tym - żadnych, najmniejszych problemów.
~Kasprzak3@tlen.pl
Hatchback 2.0 i 131KM 96kW
Samochód posiadam dość krutko , więc nie mogę obiektywnie stwierdzić jego niezawodności , do tej pory dokuczają tylko trzaski i slrzypienia we wnętrzu tutaj saab sie nie popisł, jednak samochód ma też swoje lata