Lista ocen Seat Altea (168) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 133 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Greg
Standard 1.6 TDI CR 105KM 77kW
Największa awaria, to zapieczenie tylnych zacisków hamulcowych w drodze z pracy do domu. Dojechałem do warsztatu, ale wymienić musiałem już wszystko - zaciski, tarcze i klocki (z tyłu). Przy okazji wyszło, że tylne amortyzatory też już się nie nadają. Ale to było niedługo po zakupie auta, więc byłem przygotowany na takie sytuacje. Oprócz tego wymieniłem rozrząd wraz z pompą i rolkami. Ustawiałem zbierzność kół (podobno w alteach szybko się...
~Drasek
Standard 2.0 TDI CR 140KM 103kW
Niezawodność oceniam ba dobrą, a nawet bardzo dobrą. Od nowości przez 4 lata, jedyne usterki to poluzowanie się maskownic głośników co powodowało słyszalne \"trzaski\" w czasie jazdy, usterkę łatwo usunąłem podkładając kawałki papieru w miejscach mocowani ;) Inne usterki jakie się pojawiły to powiększenie się szpar miedzy plastikami w bagażniku, pomogło ściągniecie i wymiana korków trzymających. Żadnych innych usterek w \"drobiazgach\" nie...
~moto fan
Standard 2.0 TDI 140KM 103kW
Bardzo delikatne wnętrze - rysujące się i pękające elementy plastikowe. Typowe dla modelu są: piszczący mechanizm przednich szyb (brak nowych zamienników), przepalające się kilka razy w roku żarówki mijania, przegrzewające się gniazda żarówek tylnych(topiąca się izolacja obudowy żarówki). Zdarzały mi się również problemy z czujnikami park. ale jakoś samo się naprawiało. Około 3 tyś przed wymianą oleju i filtrów wariuje kontrolka od silnika, po...
~dix
Standard 1.6 Mpi 102KM 75kW
silnik drży- wypadają zapłony do 1500 obr/ min diagnostyka EOBD- 0 błędów silnika? serwis nic nie robi poza podłączeniem do kompa, zawieszenie-łączniki stabilizatora, stabilizator przód, tylnie tuleje wachaczy przednich, 3- krotna geometria zawieszenia i serwis wpada na pomysł wykonania kalibracji czujnika położenia kierownicy ( samochod sciągało), wymiana pasa bezp. tylnego srodkowego, lampy tylnej lewej,
~Amax
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
po kilku tygodniach użytkownika miałem problem z odpalaniem ciepłego silnika. Pomogła zmiana map z jednoczesnym podniesieniem mocy (600 zł z hamownią). Obecnie będę musiał rozebrać kolumnę mc person bo słychać trzaski przy skręcaniu kół (prawdopodobnie łożysko). Zauważyłem też, że pokrywa bagażnika przy dolnej krawędzi dostaje wykwitów dlatego czeka mnie czyszczenie i polakierowanie tego elementu.
~RosenG
Standard 1.6 Mpi 102KM 75kW
Generalnie jeszcze na drodze nie stanął, ale miałem już czyszczone coś w hamulacach bo mi chrobotało, teraz jak szybko pojeżdze przy hamowaniu coś chroboce ale nie wiem co do tej pory bo przestaje po jakimś czasie, szyby piszczą przy podnoszeniu, zamek tylnej klapy po wymianie, generalnie pierdoły, tu zapiszczy tam zastuka ale znika (fakt faktem denerwujące)
~Krakus
Standard 1.6 Mpi 102KM 75kW
dwie żarówki z tyłu, jedna z przodu; poza tym na początku wyłączające się kierunkowskazy z tyłu (błąd oprogramowania komputera); zapalała się też sygnalizacja usterki silnika - w jednym ASO byli bezradni i chcieli wymieniać komputer; w drugim serwisie dokręcono jakiś przewód i po kłopocie. Uwaga: trzeba częściej niż to się wydaje kontrolować poziom oleju!
~KM
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
Czasami mamy informację, że nie pali tylna żarówka - obluzowanie oprawki. Spalanie oleju silnikowego opisane jest powyżej. Nie wiem dlaczego ale \"ciężej\" się uruchamia niż Toledo z 1.9 TDI przy silnych mrozach - niby młodszy samochód i technologicznie bardziej zaawansowany ale czasami różnica jest widoczna na niekorzyść Altei.
~Arkadiusz (Matrix)
Standard 1.6 TDI CR 105KM 77kW
Powiem tak, może kogoś rozbawi dalsza część tekstu ale to dobrze obrazuje temat. Przez 160tys. km. wymieniłem oleje, filtry, wycieraczki, akumulator, klocki, 1x przednia lewa żarówka mijania, 1x przednia lewa żarówka pozycyjna. Wiem, że to są rzeczy eksploatacyjne, ale nic w tym samochodzie się nie popsuło.
~Grzegorz
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Miałem problemy z otwieraniem drzwi pasażera (tylko od środka działało, podobno często tak bywa w tym modelu). Zacina się czasami zamek bagażnika, wymiana nie pomogła, czasami działa, czasami trzeba kilka razy próbować (albo otwierać od środka). Innych usterek nie miałem.