Lista ocen Seat Altea (171) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 130 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Arkadiusz (Matrix)
Standard 1.6 TDI CR 105KM 77kW
Ogrzewanie super wydajne - nie ma problemu z zaparowaną szybą itp. Baaardzo ciepłe - nigdy, nawet zimą przy mrozach nie ustawiam na maxa, bo byłoby po prostu gooorącooo - temperatura ustawiona na pół (21-22 C) jest wystarczająca. Climatronic - wiem, że duża kabina, ale.. mógłby lepiej chłodzić. Poza tym, co mnie trochę irytuje, to kratki nawiewu w środkowej konsoli, które nie dadzą się skierować na dół i trzeba się bardzo dobrze przyjrzeć,...
~Alteista, grzesiania@interia.pl
Standard 1.6 Mpi 102KM 75kW
Dziwię się temu co napisał VoodoGT bo już w wersji reference jaką mam są w standardzie bardzo wydajne nawiewy na tył(podwójne na miejsce, pod przednimi siedzeniami). Także nigdy, nawet w deszczowe dni nie zaparowała mi przenia szyba lub jakakolwiek inna. Mam półautomatycznego klimatika i działa lepiej niż np. automatyczna klima w Hondzie Civic. Ogrzewanie bardzo szybko zaczyna działać- w zimie po kilometrze już dmucha ciepłym powietrzem
~Amax
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Ogólnie dobrze. Denerwujące jest tylko uruchamianie się klimatyzacji. Klimatyzacja załącza się dopiero po czasie (1-2 przejechane kilometry)ale jak mi powiedziano w serwisie \"tak jest ustawiony komputer, że najpierw dmucha powietrzem z zewnątrz i chłodzi kanały\". Może i racja bo zauważyłem w kanałach czujniki powietrza. Powoduje to, że trzeba dłuższą chwilę czekać na odparowanie szyb.
~VoodoGT
Standard 2.0 TDI 140KM 103kW
Bardzo przeciętna. Klimatyzacja nie jest w stanie utrzymać takiej samej temp. w przeniej i tylnej części przedziału pasażerskiego. Szybko parują szyby, tylne przy sporej wilgotoności zawsze zaparowane (sprawdzone wszelkie kombinacje ustawień klimy). Brak nawiewów na tylne siedzenia!!! W zimne dni pomimo ustawienia temp na 18st z nawiewów leci gorące powietrze.
~Jarson
Standard 1.9 TDI 105KM 77kW
Zarówno wentylacja jak i ogrzewanie działają sprawnie i stosunkowo szybko, ale brakuje trochę większej możliwości ich regulacji- np. przycisk nawiewu na przednią szybę - chciałbym ustawić sam jego siłę. Nie ma też przycisku A/C, żeby można było wyłączyć klimatyzację i ustawić sam nawiew powietrza. Chyba że dzieje się tak w trybie ECON, ale nie sądzę.
~HighMG
Standard 1.9 TDI 105KM 77kW
Klimatyzacja manualna, ale spisuje się rewelacyjnie - bez jakichkolwiek zastrzeżeń. Ogrzewanie zachowuje się dziwnie - np. w mroźne dni ustawiając na 22 st. po dosłownie chwili samochód ogrzewa sie dosyć mocno a po jakimś czasie powietrze sie wychładza i wpuszcza zimne.... osobiście mnie to denerwuje bo najpierw jest mi za ciepło a potem znowu zimno
~jakub_chudziński
Freetrack 2.0 TSI 211KM 155kW
Nie ma się do czego przyczepić, wszystko działa jak trzeba. Klima chłodzi fantastycznie przy dużych upałach, może dmuchawa automatycznie mogłaby być trochę mniejsza, ale to można samemu skręcić. Grzane fotele zimą to świetne rozwiązanie, ale sam silnik wraz z autem nagrzewają się błyskawicznie, zostawiając diesle daleko z tyłu.
~Mm
Standard 1.6 Mpi 102KM 75kW
Posiadam klimatyzacje półautomatyczną, dla mnie działa OK. to samo tyczy ogrzewania. Czasami tylko, przy pewnych temperaturach zewnętrznych - niskich, temperatura nawiewanego powietrza jest niska i to da się odczuć, ale po chwili znowu czuć powiew ciepłego powietrza. Czyli ogrzewanie działa trochę 0-1-jedynkowo.
~Drasek
Standard 2.0 TDI CR 140KM 103kW
Klimatyzacja dwustrefowa jest bardzo wydajna, w gorące lata można bardzo szybko schłodzić wnętrze auta. W zimę ogrzewanie też bardzo wydajne, szybko nagrzewa się w środku. Bardzo cenię sobie również funkcję szybkiego odparowywania przednich szyb, dosłownie w kilkanaście sekund mamy pełną widoczność bez zaparowanych szyb.
~Cross
XL 1.2 TSI 105KM 77kW
Cichutko, wydajnie i skutecznie. Ja mam wersję dwustrefową, więc skończyło się wzajemne bicie po łapkach, gdy żonie było za zimno a mi za gorąco. Pasażerowie na tylnych siedzeniach również zadowoleni, a gdy rozrabiają to zimny chuch z nawiewów ulokowanych pod siedzeniami skutecznie chłodzi emocje.