Lista ocen Seat Altea (191) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 110 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Radek
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Autko bardzo dobrze się prowadzi jednak zawieszenie na Polskich drogach nie pracuje tak jakbym tego oczekiwał od nowego samochodu. Niby jest sprężyste, niby auto dobrze trzyma się drogi ale jednak coś jest nie tak. Mam wrażenie, że dźwięki dochodzące podczas pokonywania nierówności powinny być bardziej wytłumione, bardziej ciche.
~bacu55
Standard 1.9 TDI 105KM 77kW
Auto znakomicie się prowadzi,jak na vana. Zakręty można brać z dużą szybkością i nic się nie stanie. Zawieszenie jest twarde ale jeździ się dość komfortowo. Opony w standardzie 205/65 R 16 dodatkowo dopełniają efektu. Trochę za twardo jednak... no i ścigać to tym się nie pościgasz... golf 3 1.4 da ci rade.
~4drive spon.sor@interia.pl
Standard 1.9 TDI 105KM 77kW
Auto jedzie jak po szynach!!!Może brak mu komfortowych właściwości,ale jak ktoś chce "tapczan" to niech sobie kupi "amerykańca" lub "dużego francuza"!!Lubie "pojeźdźić po zakrętach",a to auto daje dużo frajdy! Doskonale reaguje na polecenia kierowcy. ESP czuwa i jeśli po3eba reaguje całkiem "nienerwowo".
~altea pieknisia
Standard 1.6 Mpi 102KM 75kW
van na sportowo takie zawieszenie ma chyba tylko focus, reszta np renualt laguna nigy mu nie dorówna ... jedziesz sobie i np na prostej bierze cie koles w reno z silnikiem 3.0 litra ale co z tego jak na pierwszym lepszym zakrecie musi zwolnic a ty grzejesz dalej i tam go masz... normalnie gokart...
~jack
Standard 2.0 TDI 140KM 103kW
jak na VAN\'a trzyma sie drogi dosc dobrze ale Leon poprzedniej generacji trzyma sie drogi nacznie lepiej, nie ma tam uczucia uciekania tylu na ostrych szybkich zakretach - Altea to jednak bardziej samochod rodzinny, sportowy jest w nim wyglad a nie zawieszenie
~tomek1213@interia.pl
Freetrack 2.0 TSI 200KM 147kW
Super prowadzi się jak po sznurku szczególnie w porównaniu do poprzedniego auta,tylny napęd dołącza się niezauważalnie super do jazdy zimą po naszych"odśnieżanych" drogach naprawdę trudno wyprowadzić go z równowagi a do tego ESP które można wyłączyć i wtedy jest zabawa.
~Arkadiusz (Matrix)
Standard 1.6 TDI CR 105KM 77kW
Jak przystało na seata DOSKONAŁE właściwości jezdne, układ kierowniczy super precyzyjny, zawieszenie raczej twarde przez co dobrze trzyma się na zakrętach (jeżeli ktoś lubi miękkie, francuskie zawieszenia, będzie mu na pewno przeszkadzało).
~Mm
Standard 1.6 Mpi 102KM 75kW
Jeździłem paroma samochodami w swoim życiu (również Focusami I i III generacji) dla mnie układ jezdny w Altei zasługuje na bardzo wysoką ocenę. Auto prowadzi się świetnie, gdyby silnik byłby bardziej dynamiczny ... układ byłby doskonały
~HighMG
Standard 1.9 TDI 105KM 77kW
Jak na przebieg 105 tyś rewelacja. Samochód trzyma się drogi idealnie. Mam 17\" koła z oponami 225/45 każdy zakręt to przyjemnośc - powiem więcej - czekam na szybkie zakręty z utesknieniem :) narazie zero jakichkolwiek niepokojących odgłosów
~Amax
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Trochę sztywny. Ponadto za miękkie sprężyny z tyłu - samochód kupiłem jako dostawczy, który jeździł po Danii i przerobiłem go na osobowy. Dwioe osoby z tyłu i trochę bagażu a tył siada jakby autko miało startować. Samo zachowanie na jezdni ok.