Lista ocen Seat Altea (215) - Silnik

Na liście zabraknie 86 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~P941
Freetrack 2.0 TDI 170KM 125kW
2,0TDI w odmianie BMN już na "dzień dobry" skonfrontował marzenia twórców z rzeczywistością. Wymagał bowiem przeszczepu kolektora dolotowego gdyż oryginalny jest plastikowy i pęka. Najlepszym rozwiązaniem jest ten z silnika oznaczonego BKP.
~MEDU S.A.
XL 1.4 TSI 125KM 92kW
Jak na benzynę wystarczający. Wyprzedzanie przewidywalne, ale demon prędkości to nie jest. Łatwo wkręca się, dobrze i pewnie ciągnie ciężkie auto, także pod górę. W odniesieniu do konkurencji - rozsądne zapotrzebowanie na paliwo jak na takie duże auto.
~McArthur
XL 1.4 TSI 125KM 92kW
Jak się go popędzi to się nawet rozpędzi w miarę przyzwoicie ale kosztem chałasu - dobry do rodzinnej jazdy - koniki się znajdą jeżeli jest taka potrzeba aczkolwiek unika się takich porzeb w tym samochodzie gdyż ceni się komfort całej rodziny.
~Amax
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Po kilku tygodniach użytkowania zauważyłem znany problem tych silników związany z problemem przy uruchamianiu ciepłego silnika. Pomogła zmiana map wtrysku z jednoczesnym podniesieniem mocy do 135 kM. Różnica elastyczności silnika od razu widoczna.
~Radek
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Wiedziałem co biore. Nie oczekiwałem nadzwyczajnej kultury od tego silnika. Powiem więcej - jest to jeden z najmniej kulturalnych silników obecnie montowanych w samochodach ale jednocześnie jeden z najmniej awaryjnych i dlatego się na niego zdecydowałem.
~marcin.drzal@oksydan.pl
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Podniosłem moc na ok 139 KM i jest całkiem dobrze. Nie wiem jak to wpłynęło na spalanie bo zrobiłem to od razu przy zakupie - naprawdę polecam każdemu. Fajnie turla się na niskich obrotach a jak potrzeba mocy to też bez problemu daje rady
~ico
Standard 2.0 TDI 140KM 103kW
ogólnie to przeciętnie ( niskie obroty - traktor). ocenę dobrą zyskał za cichą pracę w trasie i rewelacyjną elastyczność. próbowałem wiele diesli, ale ten zbiera się najlepiej i czasem jadąc innym ( porównywalnym) mam wrażenie, że turbina nawaliła.
~Alteista, grzesiania@interia.pl
Standard 1.6 Mpi 102KM 75kW
oczywiście za słaby do prawie 1400 kg auta ale jaka elastyczność!!! Zmienna długość kolektora dolotowego dała max moment obrotowy przy niskiej prędkości obrotowej silnika-wydaje się, jakby się jeździło 1,8 a nie 1,6(C-max 1,8 nie ma co tu szukać)
~MichalEs
Standard 1.9 TDI 105KM 77kW
Mój silnik już od pierwszego kilometra jeździ na czipie który zrobił mój ojciec gdy kupował auto w salonie. Jest niezawodny i bezawaryjny, jeżeli się o niego dba (zawsze regularnie filtry i olej jak i również rozrząd.
~marcinseataltea
Standard 1.4 TSI 125KM 92kW
Auto kupiłem z myslą o rodzinie, ale chcialem tez auto zabarwione chociaz troche na sportowo no i nie brzydala;) wiec mysle ze altea spelnia wszystkie moje oczekiwania. Jazda tym autem to prawdziwa przyjemnosc. Brawo! Polecam!