Lista ocen Seat Altea XL (53) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Amax
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
po kilku tygodniach użytkownika miałem problem z odpalaniem ciepłego silnika. Pomogła zmiana map z jednoczesnym podniesieniem mocy (600 zł z hamownią). Obecnie będę musiał rozebrać kolumnę mc person bo słychać trzaski przy skręcaniu kół (prawdopodobnie łożysko). Zauważyłem też, że pokrywa bagażnika przy dolnej krawędzi dostaje wykwitów dlatego czeka mnie czyszczenie i polakierowanie tego elementu.
~KM
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
Czasami mamy informację, że nie pali tylna żarówka - obluzowanie oprawki. Spalanie oleju silnikowego opisane jest powyżej. Nie wiem dlaczego ale \"ciężej\" się uruchamia niż Toledo z 1.9 TDI przy silnych mrozach - niby młodszy samochód i technologicznie bardziej zaawansowany ale czasami różnica jest widoczna na niekorzyść Altei.
~Grzegorz
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Miałem problemy z otwieraniem drzwi pasażera (tylko od środka działało, podobno często tak bywa w tym modelu). Zacina się czasami zamek bagażnika, wymiana nie pomogła, czasami działa, czasami trzeba kilka razy próbować (albo otwierać od środka). Innych usterek nie miałem.
~Cross
XL 1.2 TSI 105KM 77kW
Tu się nie popiszę grafomaństwem bo na razie nic nie skrzypi, nic nie stuka, wszystko się włącza i wszystko działa, to rewelacje towarzysząca nowym autom. Choć znam marki, które po wyjeździe za bramę fabryki potrzebuję lawety do kontynuacji dalszej trasy...
~Radek
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Obluzowane plastiki przy półce przed dźwignią zmiany biegów. Fabryczne radio głupieje - gubi zasięg, samoczynnie się pogłaśnia. Silnik wpada w odczuwalne wibracje przy postoju np. na skrzyżowaniu, na światłach itp.
~Paeoslka
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Turbo przy 150tys ale głównie jazda po mieście sprzęgło to samo. Przy trasach autostradowych raczej byłoby fabryczne Wymiana sprężył przedniego zawieszenia raczej ze starości. Zawieszenie 95% oryginał
~A.L.
XL 1.6 TDI CR 105KM 77kW
Absolutnie nic póki co - nawet żarówki, a raczej ksenona nie wymieniałam. Problem w zimie ze START STOP systemem, ale to ponoć norma(za dużo parametrów do spełnienia), i tak go zawsze wyłączam z \"guzika\"
~walldemaro
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
popsuty zamek tylnej klampy - na gwarancji wymiana, częste błędy w komputerze w odczycie żarówek i ciśnienia opon (ale te tylko po zmianie opon) A tak to spoko ale za turbinę ich nie lubię (grupy VW)
~Sławek
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
brak oświetlenia schowka to żenada , niepraktyczna półeczka na nie wiadomo co z której wszystko wypada na zakrętach umiejscowiona pod deską , podłokietnik dla osób o wzroście hobbitów ,
~Krzysztof
XL 1.4 TSI 125KM 92kW
Popsuły się przez te lata: 2 zamki (klapa bagażnika i od kierowcy) i łożysko pompy wodnej. W porównaniu z popzrednim samochodem (Citrone Xsara) to niebo a ziemia.
Seat Altea XL