Lista ocen Seat Altea XL (59) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MEDU S.A.
XL 1.4 TSI 125KM 92kW
Myślę, że ten SEAT bardzo dobrze się tu sprawuje. Usterek zero. Dostępność części duża. Paliwożerność na akceptowalnym poziomie: minimalne zużycie na dystansie 140 km przy bardzo płynnej jeździe i nieco ostrożnej z prędkością 70-100 km/h, w tym 20 km autostrady z prędkością 120 km/h, wyniosło 5,7 l/100 km. Inne pomiary to średnio w trasie (100-120 km/h) 6,5 l. Miasto różnie: po godzinach szczytu: 7,8-8,3 l/100 km, w szczycie: 9,3-10,3 l/100...
~Cross
XL 1.2 TSI 105KM 77kW
No tego jeszcze dokładnie nie wiem, bo poza dłuższą drogą z salonu do miejsca zamieszkania, na razie bryczka pracuje w trybie miejskim i tu lubi sobie łyknąć ok. 8l/100km, co jest wynikiem złym, ale też nie powala na kolana. W tej jedynej dłuższej trasie jaką autko przejechało, komp wskazywał poniżej 5l/100km, ale to nie jest wiarygodnym wynikiem. Sprawdzę to na dłuższych trasach połączonych z tankowaniem, a czym nie omieszkam poinformować w...
~Kra
XL 1.6 Mpi 102KM 75kW
Pali jak smok (ale to ocena subiektywna bo przesiadlem sie z Octavii 1.9 sdi). na trasie w RFN ok 9l/100km przy 140km/h lub 11l/100km przy 180km/h. Trasa w PL to 7 przy spokojnej jezdzie i 9 przy stalym wyprzedzaniu. W miescie - trudno poiedziec bo jezdze na bardzo krotkich odcinkach (do tego miasto jest dosyc gorzyste), ale to 10-11l/100km trzeba liczyc.
~KM
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
Dobre osiągi jak na 2.0 TDI: 6.0/8.4/6.8 (coś koło tego). Przeglądy nie są porażająco drogie ale chyba to cecha Seata jako marki opartej na niemieckich częściach wszędzie dostępnych. Pewno zmienię zdanie po pierwszej poważniejszej naprawie ale \"odpukać w niemalowane\" oby jej nie było.
~walldemaro
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
silnik oszczędny jak delikatnie się z nim obchodzimy, zimą zaskakuje - w korkach 12l. Po Warszawie średnio 7,5-8l. Przeglądy porażka. Odradzam Seat Dyszkiewicz z Konstancina i Kometę, powinni rowery naprawiać. Wyjątek to serwis blacharski Komety - b.dobry, polecam.
~DESZCZOKRATA
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
SEAT CHALA JAK MU CIŚNIESZ I NIE MA TAKIEJ BRYKI NA ŚWIECIE ŻEBY BYŁO INACZEJ...SERWIS JEST PRZECIĘTNY I MAŁO INTERESUJĄCY SIĘ KLIENTEM...DOPIERO PO NACISKACH DALI AUTO ZASTĘPCZE...JEDNAK WYKRYLI USTERKE I SAMI DZWONILI W CELU JEJ USUNIĘCIA...(WYCIEK OJEJU Z TURBINY)
~Paeoslka
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Przez 10 lat regularny serwis olejowo filtrowy plus zwykła eksploatacja hamulce itp. Żadnych poważnych awarii. Samochód nigdy mnie nie zawiódł. Nigdy nie stanął na drodze zawsze odpalił. Mam nadzieje ze miej nowe auto będzie równie długo służyć co ten
~rysach@wp.pl
XL 1.6 TDI CR 105KM 77kW
Jak na tak duże auto to doskonale, ale istnieje wielka zależność od stylu jazdy. Jeśli spokojonie i na trasie i nie wiecej jak 120km/h to wynik w granicach 5,5-5,7l/100km bardzo realny. Jeśli mocno i z wykorrzystaniem sport mode no to 8-9l/100km.
~rifraf
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
Dosyć dobre. Średnie spalanie wychodzi około 7,3 l na całość użytkowania. Głównie jazda po mieście + wyjazdy weekendowe i wakacyjne. Latem średnia 6,5. Zimą 8 z hakiem. Na autostradzie 140 km/h spalanie około 6,7l.
~navigatus
XL 1.8 TSI 160KM 118kW
Za wcześnie aby opiniować, jeszcze nie było pierwszego serwisu. Spalanie w jeździe gęsto miejskiej dobija. Nierzadko mam na MFA 15/100 spalanie. Zazwyczaj zaczynam od 20/100 i powoli przy eko jeździe spada do 11-15/100.
Seat Altea XL